משרד הכלכלה יקצה 15 מיליון שקלים לסיוע לעסקים הקטנים בירושלים

רן קויתי מנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה סיפר כי 37% מהלקוחות שהסתייעו בכלים שמציעה הסוכנות הינם מהאוכלוסייה החרדית

ראש העיר ניר ברקת והשר אלי כהן בכנס

15 מיליון שקלים מתקציב משרד הכלכלה והתעשייה, יושקעו בקידום פעילות העסקים הקטנים והבינוניים בירושלים, בהם הקמת ‘האב’ ליזמים חרדים. כך הודיע היום שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן לראש העיר, ניר ברקת, בכנס ‘עושים עסקים’ בירושלים. השר הוסיף כי במאיץ יתקיימו שני מחזורי פעילות בשנה בהשקעה של 1.5 מיליון ₪, כאשר מדדי ההצלחה של המאיץ יהיו השגת השקעות של חברות ההזנק שהושקו במאיץ ופתיחת עסקים חדשים.

כנס עושים עסקים הופק בשיתוף פעולה בין מעוף, מערך השטח של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה, המחלקה לקידום עסקים בעיריית ירושלים, קרן בלומברג ומטה ישראל דיגיטלית. במהלך הכנסת הושקו שני פרויקטים מרכזיים והוצעו לבעלי עסקים בירושלים הרצאות שונות ומידע על כלי הסיוע השונים הניתנים על ידי הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה.

250/200 סייד בר + קובייה

שני פרויקטים המשותפים שהושקו בכנס הם פרויקט “קונים ירושלמי”, שמטרתו עידוד רכישה וצריכה של מוסדות עוגן בעיר מעסקים מקומיים, זאת על ידי הקמת פלטפורמה דיגיטלית שתאפשר חשיפת מאגר מידע אודות ספקים ועסקים.  ופרויקט “בקרוב אצלנו”, שמטרתו עידוד הקמת עסקים קטנים בשכונות העיר, בהתאם לצרכי התושבים. במסגרת הפרויקט התבצע מערך סיקור ומיפוי דיגיטלי של צרכי התושבים בשלוש שפות: עברית, ערבית ואנגלית. 15,000 אלף תושבים השיבו על הסקר ולמעלה מ- 100 יזמים ובעלי עסקים הגיעו למעוף לקבלת את נתוניו. הנגשת נתוני הסקר לקהל בעלי העסקים בירושלים יתקיים בסניף המעוף הירושלמי בעלות מוערכת של 1 מיליון ₪.

אלי כהן, שר הכלכלה והתעשייה: “העסקים הקטנים והבינוניים הם מנוע צמיחה חשוב למשק ואנו מזמינים את כל אלו המעוניינים להיות עצמאיים ולפתוח עסק, להיעזר בשירותים שמציע משרד הכלכלה באמצעות מרכזי המעוף בכל רחבי הארץ. גופי מעוף, מאפשרים ליווי של עסק צומח, החל מרגע החלום והחזון, דרך בניית התוכנית העסקית והמימוש, והם ממשיכים ללוות את העסק גם לאחר פתיחתו. אנו זקוקים ליזמים ויזמיות ועומדים כאן לרשותכם”.

רן קויתי, מנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייהאמר בכנס “הסוכנות שמה דגש על מגוון רחב של אוכלוסיות בירושלים. לשם כך מעסיקה הסוכנות באמצעות מעוף, מנהלי ליווי עסקי הנותנים מענה ייעודי, לצד המגזר הכללי, גם למגזר החרדי והערבי בעיר. 37% מהלקוחות שהסתייעו בכלים שמציעה הסוכנות הינם מהאוכלוסייה החרדית ו-12% מהאוכלוסייה הערבית. אני מזמין יזמים ויזמיות להגיע לסניף המעוף ולקבל את השירותים שאנו מציעים לכם, במטרה לשפר את מצבם של עסקים קיימים ושל יזמים חדשים. באמצעות סניפי המעוף מעניקה הסוכנות לעסקים וליזמים את מכלול הכלים והשירותים הנדרשים להתאמה לצורכי העסק והפיתוח האזורי, לרבות ליווי העסק לאורך זמן”.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה