משרד הכלכלה: צפי לעליות מחירים בעקבות הלחימה

משרד הכלכלה ביצע הערכת מצב על מנת להעריך את השפעת המשבר הרוסי-אוקראיני על הכלכלה הישראלית, ובעיקר בכל הקשור ליצוא והיבוא לישראל | לא צפוי מחסור באספקת סחורות חיוניות, אך ייתכן ותהיינה עליות מחירים בשל קשיי אספקה הנובעים מהלחימה באוקראינה | הסברה לחברות הישראליות: כך לא תפרצו את הסנקציות הבינ"ל

שלט תמיכה באוקראינה, באזור הבורסה ברמת גן | צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

הערכת מצב במשרד הכלכלה והתעשייה: ד"ר רון מלכא, מנכ"ל משרד הכלכלה קיים אתמול הערכת מצב עם בכירי משרדו על מנת להעריך את השפעת המשבר הרוסי-אוקראיני על הכלכלה הישראלית, ובעיקר בכל הקשור ליצוא והיבוא לישראל.

במסגרת הדיון הוצגו נתוני הסחר הבילטרלי עם אוקראינה שעומדים על כ-950 מיליון דולר מתוכם כ-250 מיליון דולר יצוא ו-700 מליון דולר יבוא (ר' פירוט בנפרד), התקבלו דיווחים לגבי שיחות שהתקיימו עם יצואנים ויבואנים הסוחרים עם אוקראינה, וכן ניתנה סקירה לגבי הסנקציות הבינ"ל השונות שהוטלו על רוסיה והמשמעות שלהן עבור חברות ישראליות.

מן הדיווחים השונים עולה כי לא צפוי מחסור באספקת סחורות חיוניות. עם זאת, ייתכן ותהיינה עליות מחירים בשל קשיי אספקה הנובעים מהלחימה באוקראינה.

חדר המצב אשר נפתח בסוף השבוע מנוהל על ידי מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה והוא מרכז את כלל הפניות מהחברות הישראליות הפועלות מול אוקראינה, גורמי התעשייה השונים ומשרדי הממשלה הרלוונטיים, בהם היצוא, התאחדות התעשיינים, איגוד לשכות המסחר ומשרדי ממשלה שונים.

כתובת המייל לפניות היא: [email protected]

בנוסף לחדר המצב, על מנת למנוע מצב בו חברות ישראליות מפירות שלא במודע את הסנקציות הבינ"ל, הוחלט על קיום וובינר לתעשייה, במהלכו מומחים בינ"ל יסקרו את הסנקציות השונות והמשמעות עבור חברות ישראליות. על מועד קיום הוובינר תצא הודעה בימים הקרובים.

בתוך כך, הנספחת הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה בוורשה, שרה-אן מאדי, הצטרפה למאמץ הכולל לסייע לישראלים המגיעים מאוקראינה לגבול עם פולין, ותשתלב בצוות בהובלת משרד החוץ.

מומלץ עבורך

תגובה אחת ל: "משרד הכלכלה: צפי לעליות מחירים בעקבות הלחימה"

  1. פה רק מחפשים סיבות למה להעלות מחירים. לחימה בניגריה יש עליית מחירים! לחימה בסוריה, לחימה ברוסיה. מה זה קשור?!?!?!?!?
    מספיק כבר

כתיבת תגובה