משרד התחבורה פגע בתעשייה, גם הנוסעים נפגעו

ביהמ"ש המחוזי בירושלים, הוציא היום צו עיכוב לשבעה מכרזים שפרסם משרד התחבורה להפעלת קווי תחבורה ציבורית ברחבי הארץ • הצו ניתן לבקשת חברת 'הארגז', וזאת בשל החלטת משרד התחבורה לבטל מנגנונים של רכש גומלין והעדפת תוצרת הארץ, שנועדו להגן על יצרני האוטובוסים הישראליים

חניון אוטובוסים של דן | צילום אילוסטרציה: Protasov AN, שאטרסטוק

לפני מספר ימים, פרסמה ועדת המכרזים של משרד התחבורה החלטה המבטלת חובות רכש גומלין והעדפת תוצרת הארץ במכרזי תחבורה ציבורית, אשר היו נהוגות עד כה. חובת רכש גומלין – מחייבת ספקי אוטובוסים מתוצרת זרה הזוכים במכרזי תחבורה ציבורית בישראל, להשקיע כשליש מסכום החוזה שנחתם עמם בתעשייה הישראלית, כשבמסגרת זו עליהם לרכוש חלק מהאוטובוסים המוצעים מהיצרנים הישראליים. חובת העדפת תוצרת הארץ – נותנת עדיפות למתמודדים במכרז המציעים אוטובוסים ישראליים, שאגב, נחשבים לאיכותיים ביותר בקנה מידה עולמי.

אתמול, הגישה חברת 'הארגז', הנמצאת בשליטתו של אלוף במיל' חגי שלום ומנוהלת על ידי אסף גרוס, עתירה נגד החלטת משרד התחבורה. העתירה הוגשה על ידי עו"ד תמיר כהנוב, ממשרד כהנוב כרמי ושות'. בעתירה נטען, כי ההחלטה אינה חוקית, בשל כך שהיא נוגדת את החובות הקבועות בדיני המכרזים, וכי לא ניתנה זכות טיעון לחברת 'הארגז'. כמו כן נטען בעתירה, כי ההחלטה התקבלה בהליך לא תקין, ובזמן ממשלת מעבר – אשר אינה רשאית לקבל החלטות הרות גורל מבחינת התעשייה הישראלית.

250/200 סייד בר + קובייה

בהחלטה שניתנה על ידי השופט אברהם רובין, התקבלה בקשת 'הארגז', וניתן צו האוסר על משרד התחבורה לקדם את המכרזים, זאת עד לדיון שנקבע לאמצע חודש יולי. בהחלטתו כתב השופט: "אם לא יינתן צו כמבוקש, אזי יוגשו במכרזים השונים הצעות שאינן כוללות התחייבות לרכש גומלין, ומשמעות הדבר היא פגיעה ניכרת בעותרת". טרם הוגשה תגובת משרד התחבורה לעתירה.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה