משרד התקשורת אישר את עסקת פרטנר

הפניקס תחזיק במקביל כ-20% ממניות פרטנר לצד כ-10% ממניות סלקום | 27% מהבעלות על פרטנר תעבור לידי קבוצת רוכשים הכוללת את אבי גבאי, שלמה רודב, ארקין אחזקות, הפניקס, מנורה וכלל ביטוח | קבוצת הרוכשים תחזיק כ-27% ממניות פרטנר שהוחזקו בשנים האחרונות על ידי נאמן

27% יעברו לידיים חדשות מידי הנאמן | לוגו חברת פרטנר

משרד התקשורת אישר היום (ג׳) את העברת השליטה בחברת פרטנר לידי קבוצת רוכשים הכוללת את אבי גבאי, שלמה רודב, ארקין אחזקות, הפניקס, מנורה וכלל ביטוח. קבוצת הרוכשים תחזיק כ-27% ממניות פרטנר שהוחזקו בשנים האחרונות על ידי נאמן.

קבוצת הפניקס שמהווה חלק מקבוצת הרוכשים תחזיק אחרי העסקה כ-20% ממניות פרטנר וכ-10% ממניות סלקום. העסקה אושרה לאחר שהמשרד שקל בין היתר שיקולים של קידום תחרות ענפית בענף הסלולר.

כמו כן, משרד התקשורת אישר אתמול (ב׳) את תיקוני רישיונות חברות הסלולר העוסקים בבעלות צולבת. לפי התיקון הנוכחי, גופים מוסדיים יוכלו בתנאים מסוימים ובאישור שר התקשורת להחזיק בשיעורים גבוהים יותר של מניות בשתי חברות סלולר במקביל, עד 25% מאמצעי השליטה באחת מהן.

התעניינותם של גורמים פיננסים המבקשים להגדיל את היקף השקעותיהם בחברות הסלולר מוכיחה הבעת אמון בשוק התקשורת ובצמיחתו. כניסתם של משקיעים מוסדיים לשוק עשויה להגדיל את רווחת הציבור, בין היתר בעקבות היציבות שתוענק לחברות לפעול בראייה ארוכת טווח.

כתיבת תגובה