משרד התקשורת: הדואר לא יוכל לסגור עוד סניפים ללא אישור

השר קרעי במאבק על התנהלות הדואר: בעקבות הידרדרות השירות בדואר, החברה לא תוכל לסגור סניפים נוספים ללא אישור משרד התקשורת | בשנת 2022 התקבלו בחברת הדואר למעלה מ-300 אלף פניות ציבור בדבר שירות לקוי | שר התקשורת מנהל בימים אלו הליך שימוע לקראת הדחת יו״ר החברה

מרכז המיון והקליטה של דואר ישראל במודיעין | צילום: ביזנעס

בעקבות תלונות ופניות חוזרות ונשנות מצד ראשי רשויות ומהציבור בכלל, משרד התקשורת פרסם אמש (ד') לשימוע טיוטת רישיון חדש לחברת הדואר. על פי טיוטת הרישיון, כל זמן שהחברה בבעלות המדינה, סגירת סניף תחייב אישור מראש של משרד התקשורת. לכל בקשה לסגירת סניף יצורפו נתוני איכות שירות לכל יחידה אותה מבקשים לסגור וליחידות הסמוכות לה.

נציין כי סגירת סניף היא חלק מתהליך ההבראה של הדואר, ואי סגירתו תיטיב עם הציבור – אך מנגד, קופת הדואר תוסיף להיות גרעונית.

בשנת 2022 התקבלו בחברת הדואר למעלה מ 300 אלף פניות ציבור בדבר שירות לקוי. שר התקשורת אף מנהל בימים אלו הליך שימוע לקראת הדחת יו״ר החברה לאור ההזנחה המתמשכת. במשרד מציינים כי שינוי הרישיון הוא תוצאה של פגיעה מתמשכת בציבור כולו ובפריפריה בפרט. בשנת 2022 נסגרו 106 יחידות דואר ו-50 נוספים בשנת 2023 עד היום, עם צפי לעוד כ-35 יחידות שייסגרו בחודשים הקרובים.

שר התקשורת ד"ר שלמה קרעי אמר אתמול: "עוצרים את הפגיעה בפריפריה. הפרטה כן ומהר, אבל בלי מהלכים שיפגעו קשות בשירות לציבור וממילא יפגעו בהצלחת תהליך ההפרטה. אני מגבה את גורמי המקצוע במשרד ואת שיקול דעתם בנושא".

מנכ"ל המשרד מימון מוני שמילה הוסיף, כי "בחודשיים וחצי האחרונים אני עוקב מקרוב אחר חברת הדואר, פעילותה והישגיה. ומהנתונים והמידע שבידי, חרף ההקלות המשמעותיות והעצמאות בפעילותה שניתנו לחברה במסגרת הענקת הרשיון העדכני, אנו עדים לתלונות רבות שלכולן בסיס משותף של פגיעה בשרות לציבור".

לדבריו, "תהליך ההפרטה חשוב ביותר להבראת החברה, עם זאת, לא נוכל לאפשר פגיעה מתמשכת בתקופת המעבר ועל כך היה מי שאמר "ככה לא בונים חומה" ולא מביאים להבראת החברה. בשנה וחצי שעברו חברת הדואר סגרה למעלה מרבע מיחידות הדואר (28%) ללא כל התחשבות באוכלוסיות המוחלשות ותושבי הפריפריה שנאלצות להרחיק ליחידות דואר אחרות".

עוד הוסיף המנכ"ל, כי שר התקשורת ד"ר שלמה קרעי שוקל להיענות לבקשת עובדי חברת הדואר ולתקן את הרישיון באופן שמיטיב עם עובדי החברה ומוסיף את ערב יום הכיפורים להגדרת "יום שבתון". כמו כן, יצומצמו שעות פעילות המוקדים בשבוע בו חלים חגים ומועדים ויופחתו שעות הפעילות השבועיות של המוקד הטלפוני בערבי חג לרווחת עובדי החברה.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה