משתלטים על המשרות: וולמארט תעסיק מאות 'מנקים' רובוטיים

זה לא גימיק: רשת הקמעונאות הגדולה בעולם הודיעה כי תשלב השנה בסניפיה 360 מקרצפי רצפות רובוטיים • בנוסף: פיילוט רובוטי לסריקת מוצרים, בדיקת מלאי ומחיר כבר יצא לדרך • המשמעות: משרות רבות בסכנה • כך זה נראה

יחליף את עובדי הניקיון של וולמארט. הרובוט החדש Janitor

על איום הרובוטים על שוק העבודה והמשרות לשכירים כבר דובר פעמים רבות. כעת, זה מגיע לשטח.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

250/200 סייד בר + קובייה

רשת הקמעונאות הגדולה בעולם, וולמארט, הודיעה על שילובם של 360 רובוטים העונים לשם "Janitor" לפעילות הרשת במהלך שנת 2019 שלפנינו. הרובוטים החדשים יודעים לשטוף ולקרצף את רצפות החנות ללא כל התערבות אנושית, אפילו בסביבת לקוחות הרשת.

על פי הקמעונאית, הרובוטים, שייכנסו לפעילות מלאה החל מסוף חודש ינואר הקרוב, מלווים בחיישנים מיוחדים שתפקידם לסרוק אנשים ומכשולים. "אנחנו יכולים לקחת כל דבר שיש לו גלגלים ולהפוך אותו לרובוט אוטונומי לחלוטין", אמרו בוולמארט בהצהרה לתקשורת. "כל זמן שהרובוט יכול לפעול באיטיות ולעצור הוא לא מהווה דאגה בטיחותית", הוסיפו.

עם זאת, עם כניסתם של הרובוטים לפעילות הם נדרשים לליווי אנושי זמני, בכדי 'ללמד' אותם את מסלול העבודה בחלל הסגור שהוא מופקד לנקות. לאחר מכן, פועלים הרובוטים באופן עצמאי לחלוטין.

הרובוטים שיצטרפו בקרוב לפעילות הקמעונאית כבר נמצאים היום בפעילות בנמלי תעופה בסיאטל, סן דייגו, בוסטון ומיאמי ומשימותיהם הוכתרו כהצלחה. בהצהרה לתקשורת אמר סגן נשיא החברה כי הרובוט יסייע לעובדי הרשת "להתמקד במשימות אחרות בתפקיד ולהקצות יותר זמן לשירות הלקוחות".

הרובוטים מצויידים במגני בטיחות משני הצדדים שלהם, בכדי שלא לפגוע בלקוחות מתחכמים שינסו לעצור את פעילותם. בנוסף, מצויידים הרובוטים בסירנה המתריעה על הגעתם לנקות באמצעות צפצוף 'ביפ'.

וזה לא הכל. ה'מוח' של הרובוטים מאפשר להם לאסוף מידע על המתרחש בחנות ולהעלות אותו לענן. כך לדוגמה, במקביל לעבודת השטיפה והניקוי, ידווח הרובוט על מדפים ריקים בחנות.

Inner article

[playbuzz-item item="f5de551b-5b5e-4523-aba4-f50f153719b1" wp-pb-id="850428"]

איום הרובוטים על המשרות בקמעונאית הגדולה בעולם לא מסתכם בתפקידי השטיפה והניקוי והוא עשוי להדאיג עובדים רבים בתעשייה. רק לאחרונה הודיעה הקמעונאית כי החלה בפיילוט של צי רובוטים שתפקידם להעביר מוצרים למדפים, לסרוק מדפים ולבדוק את המלאי.

הרובוט המכונה "Alphabot" יודע גם לדווח במקרה של מחיר שגוי למוצר ולהעביר למחסני החברה בקשה להעביר למדף מלאי חסר בסניף. במסגרת הפיילוט, פועלים כבר כעת 50 רובוטים מסוג זה במספר מוקדים.

וולמארט איננה הקמעונאית היחידה שמכניסה את הרובוטים לפעילות בסניפיה. מי שהקדים אותה היא ענקיות הרכישות המקוונות אמזון, שמפעילה כיום עשרות אלפי רובוטים, המופקדים על שורה של פעולות ואוטומציות במרכזי ההפצה שלה. לפני שנה אף הודיעה אמזון על כך שרשמה פטנט על רובוט אריזת המוצרים שלה.

כניסתם של הרובוטים לשוק העבודה מהווים איום ישיר על מיליוני משרות בעולם, העומדים לקראת תחלופה מעובדים אנושיים לרובוטים.

בדו"ח שפרסמה חברת היעוץ האסטרטגי העולמית מקינזי, התריעה החברה כי עד לשנת 2030 צפויים לאבד בין 400 מיליון ל-800 מיליון אנשים בעולם את פרנסתם, בשל כניסתם של הרובוטים לשוק העבודה.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה