מתגלגלים לבג"ץ: עיריית ת"א עתרה נגד עצירת גשר יהודית

השר כץ מגיב לעתירת עיריית תל אביב על עצירת העבודות בשבתות ב'גשר יהודית' מעל נתיבי איילון • "הסקרים גורמים לחולדאי ליוזמות; במקום לקדם מיזמי תחבורה ציבורית 'תקועים' הוא מעדיף להציף את הגשר הפוליטי" • עתירה קנטרנית

נתיבי איילון | צילום: Fotokon, שאטרסטוק

לאחר שאתמול הגישה עיריית תל אביב-יפו עתירה לבג"ץ נגד שר התחבורה ישראל כץ וחברת נתיבי איילון בעקבות החלטתו להפסיק את העבודות לבניית 'גשר יהודית' בשבתות, מעל כביש נתיבי איילון – מסר השר ישראל כץ בתגובה חריפה, כהרגלו: "כשמצבו של חולדאי בסקרים מחמיר, היוזמות מתרבות. במקום לאפשר את קידום מיזמי התחבורה הציבורית החשובים המעוכבים על ידו, ראש עירית תל אביב חולדאי שוב מציף את עניין הגשר הפוליטי ערב הבחירות לרשויות המקומיות.

"חברת נתיבי איילון תפעל להקמת הגשר בעיתוי ובאופן המתאימים, ועל פי מדיניות משרד התחבורה – למתן קדימות להשלמת קו הרכבת החשמלית הישיר מירושלים לתל אביב, ולצמצום הפגיעה בציבור".

העירייה עתרה לבג"ץ נגד שר התחבורה ישראל כץ וחברת נתיבי איילון במטרה להביא לחידוש עבודות הקמת 'גשר יהודית'. "מה אחז בו לפתע בשר התחבורה? מדוע החליט בגחמה של רגע להנחות חברה ממשלתית מבלי שיש לו סמכות? התשובה לכך ידועה לכל: לחצים פוליטיים שהם כמובן שיקול זר מובהק", נכתב בעתירת עיריית תל אביב-יפו, שכללה גם בקשה למתן צו ביניים שישעה את החלטת שר התחבורה לעכב או להפסיק את העבודות להקמת 'גשר יהודית' ויחייב את חברת 'נתיבי איילון' להמשיך בביצוען כמתוכנן עד להכרעה בעתירה. "העיכוב בבניית הגשר והסחבת גורמים נזקים כבדים לתושבי העיר תל אביב ולמטרופולין גוש דן", טוענת עיריית תל אביב-יפו.

לדביר העותרים, אותם ייצג עו"ד ישראל לשם, החלטת שר התחבורה לעכב או להפסיק את עבודות הקמת הגשר "אינה חוקית". הסיבה: שר התחבורה כץ אינו מוסמך להורות לחברת 'נתיבי איילון' – ובוודאי בנוגע לעבודות בשבתות – כפי שנקבע בחוות דעת היועצת המשפטית של משרד התחבורה, שאושרה על ידי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לפני כשנה.

"העבודות שבהן מדובר, תואמו זה מכבר מול כל הגורמים ותוכננו לפני זמן רב ואמורות היו להתקיים בשישה סופי שבוע ספציפיים", נכתב בעתירה. "ברגע האחרון וממש לפני תחילת העבודות, התברר שאין בכוונת 'נתיבי איילון' לבצען לנוכח הנחיה נמהרת ובלתי חוקית בבירור של שר התחבורה".

כתיבת תגובה