מתווה הפתיחה של מרכזי קונגרסים וכנסים

רגע לפני שענף נוסף קורס ואלפי עובדים נוספים יפוטרו • ראשי ענף הכנסים והתערוכות המקצועיות בישראל קוראים לשר הבריאות ולממשלת ישראל לאשר את מתווה הפתיחה מחדש של מרכזי קונגרסים ותערוכות • וכמה אנשים מועסקים בענף הכנסים?

כנס 'המבשר' בשנה האחרונה בבניני האומה | צילום: מערכת ביזנעס

מול אסטרטגיית היציאה שכובשת נתח אחר נתח, נראה כי השלב הנוסף שבדרך לפתיחה הינו בענף הכנסים והתערוכות המקצועיות בישראל, שבמסגרתו פועלים לא פחות מ-300 אלף איש בתעשייה הישירה והנלוות לה. תרומתו ההיקפית לתוצר, עומדת על כ-47 מיליארד ₪ בשנה.

רגע לפני שהענף קורס ואלפי עובדים יפוטרו, ראשי ענף הכנסים והתערוכות בישראל, ביניהם: איגוד לשכות המסחר, מארגני תערוכות וכנסים מפיקים ועוד, קוראים לשר הבריאות ולממשלת ישראל לאשר לאלתר את מתווה הפתיחה מחדש של מרכזי קונגרסים ותערוכות, תחת ההנחיות של משרד הבריאות.

המתווה אשר יאפשר לפתוח מחדש את מרכזי הקונגרסים והתערוכות בישראל ולקיים כנסים, ותערוכות בימי הקורונה כבר אושר על ידי משרד האוצר ומשרד הכלכלה וממתין לאישור הסופי של משרד הבריאות והממשלה.

עיקרי המתווה לפתיחת ענף הכנסים והתערוכות מתבססים על מתווים שכבר אושרו ובפעולה במשק הישראלי, “ענף הכנסים והתערוכות משמש חלון ראוה ותצוגה להישגי המדע, הטכנולוגיה והאקדמיה בישראל, ובעולם ושיתוקו מהווה אבן נגף לקידום החזרה לשגרה של כלכלת ישראל תוך מחיקת אלפי בתי אב בישראל המתפרנסים מתעשייה זו. מערכת הבריאות בישראל ומלחמתה בקורונה היא דוגמא חיובית ומתקדמת בעולם ועל הממשלה  לשמר הישגים אלו תוך האצה מיידית של החזרת תעשיית הכנסים והתערוכות לעבודה. משתתפי הכנסים והתערוכות הם קהל ממושמע ובר שליטה באמצעי המפורטים במתווה ולכן מתבקש להחזירו לפעילות לאלתר”, אומר ליאור גלפנד בעלים ומנכ”ל חברת ארטרא בע”מ.

לשם הבנה, כל כנס בינלאומי אשר התקיים בבנייני האומה משך אליו מאות ואלפי משתתפים למשך 3 ימים לפחות, בהערכה כללית הכניס לכלכלת העיר ירושלים סכום שנע בין 50 ל-100 מיליון ₪.

עסקים רבים בעיר ירושלים, ובמדינת ישראל מתפרנסים מתערוכות וכנסים – החל מבתי מלון, חברות הסעות, מוניות, ספקי ציוד, חברות מזון וקייטרינג ועד למקומות בילוי ופנאי.

הערכות הן שסביב ענף הכנסים והתערוכות המקצועיות בישראל פועלים לא פחות מ-300 אלף איש בתעשייה הישירה והנלוות לה ותרומתו ההיקפית לתוצר עומדת על כ-47 מיליארד שקל בשנה.

870/135 ליינר ארטקל

מתווה זה יאפשר לבנייני האומה ירושלים ולשאר מרכזי הקונגרסים והתערוכות בארץ כמו גם למארגני התערוכות והכנסים על כל אלפי ספקי הענף לחזור להיערכות בהקדם, מה שיאפשר להם לשוב להיות מנוף לצמיחה כלכלית, ומקור לפרנסה לעשרות אלפי עובדים במשק.

מירה אלטמן, מנכ”לית בנייני האומה ירושלים מסרה בתגובה: “לא יעלה על הדעת שהענף שלנו שהיה צריך להיפתח הראשון עוד מחכה לאישור המיוחל בעוד שבתי מלון, קניונים ומסעדות, ועכשיו רכבת כבר נפתחים. אני וחבריי לענף מרגישים כמו בני ערובה המשלמים את המחיר של אלה שאינם מקיימים את הנחיות משרד הבריאות. רגע לפני שהענף כולו יקרוס ונצטרך לפטר עוד אלפי עובדים, אנו קוראים לשר הבריאות ולממשלת ישראל לאשר מיידית את המתווה לפתיחה מחדש של ענף הכנסים והתערוכות, וזאת על מנת לאפשר לנו להיערך כראוי.”

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה