מתי תרכשו עגבניה, ופעם בכל כמה קניות אבטיח? סקר מרתק

עגבניה, מלפפון, בצל, תפוח אדמה ופלפל אדום הם החמישייה הפותחת כל קנייה במחלקת הירקות • ומה קורה במחלקת הפירות? מסתבר כי המובילה היא הבננה, אחריה תפוח עץ, אבטיח (בעונה) ובמקום הרביעי ענבים • בטטה, כרוב, אבוקדו ופטריות, נרכשים בכשליש מהפעמים שתלכו לקניות

אבוקדו בבית האריזה 'חקלאי גרנות' | צילום: חגי נתיב

אלה הם הפירות והירקות אותם רוכשים הישראלים בתדירות הגבוהה ביותר? סקר חדש חושף כי במחלקת הירקות נמצאת העגבנייה במקום הראשון, בתדירות רכישה של 91% כלומר, היא מצויה כמעט בכל קנייה. אחריה מלפפון בתדירות רכישה של 88%, שלישי בצל בתדירות של 73%, אחריו תפוח אדמה עם תדירות רכישה של 64% וסוגר את החמישייה הפלפל האדום (גמבה), אשר נרכש בתדירות של 61%.

עוד עולה מהסקר, כי גזר וחסה נרכשים בתדירות של כ-45%, כמעט במחצית ממספר הקניות, ואילו בטטה, כרוב, אבוקדו ופטריות, נרכשים בשיעור של כ-30%, כשליש מהפעמים.

במחלקת הפירות מגלה הסקר כי המובילה היא הבננה, היא נמכרת בתדירות של 67%, אחריה תפוח עץ בתדירות רכישה של 62%, אבטיח נרכש בעונה בתדירות של 52% ורביעי ענבים, עם תדירות של 37%.

הסקר, אשר בוצע על ידי מכון שריד, עבור חברת "חקלאי גרנות", מגדלת ומשווקת אבוקדו, והשתתפו בו 500 גברים ונשים בגילאי 18 ומעלה ומתוצאותיו עולה עוד, כי כ-85% חושב כי האבוקדו הוא פרי בריא, מזין וטעים וכ-70% אינם מסכימים כלל כי הוא "פרי מוזר".

ואילו לגבי היות האבוקדו פרי משמין הדעות חלוקות, 33% מסכימים במידה רבה, 32% חושבים שלא ול-35% זה לא אכפת. 

 

כתיבת תגובה