מתכננים לנסוע לעבודה ביום ראשון במונית? תשנו תכניות

התארגנות של נהגי מוניות בפייסבוק מתכוונת להשבית את שירותיהם בשעות השיא ביום ראשון הקרוב • לדברי המארגנים התעריפים החדשים הצפויים להיכנס לתוקף בתחילת 2020 יפחיתו את הכנסתם בכמעט 30 אחוזים

כרזת ווצאפ שהופצה בין נהגי המוניות

בעקבות החלטת משרד התחבורה, לשנות את תעריפי הנסיעה במוניות, תוך הפחתת הסובסידיות של המשרד, מה שאמור להיכנס לתוקף כבר בראשון לינואר הקרוב, נהגי המוניות טוענים שהם הניזוקים העיקריים מהשינוי ויוצאים למאבק.

כבר ביום ראשון הקרוב, צפויה התארגנות פנימית של נהגי מוניות מכל רחבי הארץ, לקיים שביתה בין שבע לעשר בבוקר. כך, אלו הרגילים לצאת בשעות הבוקר העמוסות במוניות, צפויים להיתקל בחסרונן.

רונן לגזיאל, נהג מונית ופעיל חברתי, ממארגני השביתה, אומר ל'ביזנעס' כי להערכתו כמה אלפי נהגי מוניות מתכוונים לשבות ביום ראשון בבוקר.

הבהרת המארגנים לנהגי המוניות: "אנחנו צריכים להרוויח 27 ש"ח בממוצע לשעה"

ההתארגנות הינה בעיקר ברשתות החברתיות, זאת מאחר ונהגי המוניות מפוצלים במספר ארגונים ייצוגיים, שאינם משתפים פעולה למאבק.

לדברי רונן, השינוי צפוי להוריד את המחיר הסופי שיגיע לנהגי המוניות, ב-27%. לדבריו, ועדת המחירים המשותפת למשרד התחבורה והאוצר, ביצעה חישוב שגוי בתעריף החדש, מה שיגרום להפסד הזה לנהגי המוניות.

לטענתו, מלבד ההוצאה החד פעמית הצפויה ליפול על הנהגים בהתקנת המונה החדש, ובנוסף ל-300 השקלים של מיסוי ובלאי הפותחים להם את ה'בוקר טוב', עתה שינויי המחירים עומדים ממש לחסל את הכנסותיהם.

על ההתארגנות אומר לנו רונן, כי "ניסינו בעבר לארגן הפגנות או חסימות משמעותיות, אולם זה הגביל אותנו רק לנהגים העובדים באזור ההפגנה". הוא מוסיף לנו באירוניה, כי נהג מונית לא יכול להרשות לעצמו נסיעה במונית להפגנה…".

"רצינו לעשות גזירה שהציבור יכול לעמוד בה. שהציבור שלנו, נהגי המוניות, יוכל להשתתף במחאה ולהשמיע ולהזכיר לכולם, כמה השירותים שלהם חיוניים. אם כל נהג, בכל מקום שהוא, משבית את הרכב לכמה שעות בבוקר וישלימם אחר הצהריים או בלילה, אנשים ירגישו את זה היטב".

לדבריו, מוניות אינן איזה שירות פרימיום של עשירים, אלא הינן שירות חיוני למשק. הם לוקחים מבוגרים לרופאים ובתי חולים, ילדים לבתי הספר, עובדים למקומות עבודתם וכדומה.

6 תגובות ל: "מתכננים לנסוע לעבודה ביום ראשון במונית? תשנו תכניות"

  1. כמו דברים אחרים הממשלה מנסה להיות נחמדה על הגב של אלו שעובדים קשה.

  2. שהנהגים יעשו חשבון נפש

  3. הגיע הזמן להכניס את הובר למדינה, כמו בכל מדינה נורמלית..

  4. נהגי המוניות לא גומרים את החודש .

  5. נהגי המוניות האלה, יושבים כל היום במרצדסים מפוארים,
    עוקצים תיירים וכל נוסע שהוא קצת תמים ועוד יש להם תלונות⁉️
    חוצפנים‼

  6. אסור להוריד שכר

כתיבת תגובה