מתקפת סייבר נרחבת: פרטים רגישים של מאות אלפים

האקרים חשפו פרטים אישיים של נבדקים במכון מור | קבוצת ההאקרים מזוהה עם איראן | הקבוצה הציעה למכירה גם פרטי אשראי של עשרות אלפי אזרחים במחיר מגוחך של 2,500 דולר | מחלקת הסייבר בפרקליטות חסמה את הגישה לקבוצה, אך כמובן שנמצאה דרך עוקת | קבוצות האקרים נוספות תקפו חברות הנדסה, תחנת רדיו ועוד

מכון מור בבני ברק | צילום: באדיבות המצלם

המתקפה על בית החולים הלל יפה בחדרה הייתה ככל הנראה רק ההקדמה לפעילות נרחבת מבית היוצר של מבחר קבוצות תקיפת סייבר, שמבקשות לפגוע דווקא במידע רפואי.

אמש (ג’) פרסמה קבוצת BlackShadow המזוהה עם איראן, מאגר של עשרות אלפי מטופלים במכון מור, כולל מסמכים רפואיים ופרטים על בדיקות רגישות – לצד מסמכים מחברות אחרות. הקבוצה אף הציעה למכירה פרטי אשראי של כ-10 אלפים ישראלים שאותם אספה לדבריה “מכל האתרים שפרצנו אליהם עד כה” – וכל זאת, ב-2,500 דולר בלבד.

250/200 סייד בר + קובייה

קבוצה נוספת, ‘מטה משה’, הציגה פרטי לקוחות ושרטוטים משלוש חברות הנדסה. הקבוצה זכורה מאז שפרסמה בעבר תמונות אישיות של שר הביטחון גנץ ומסמכים עם פרטים על חייהם האישיים של חיילי צה”ל.

אתר נוסף של חברת לוקרים שנפרץ, כולל בין היתר שמות, כתובות, טלפונים, מיילים וסיסמאות. אתר רדיו נוסף שנפרץ, סיפק להאקרים גישה לפרטיהם של 29 אלף מאזינים.

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הודיעה כי חסמה את הגישה לאתרי קבוצת ההאקרים המזוהה עם איראן. עם זאת, ההאקרים מצאו דרכים חילופיות להציע את מרכולתם למכירה – גם לאחר שנחסמו בטלגרם.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה