נאייקס החלה להיסחר בבורסת ת”א

ההנפקה הגדולה ביותר של חברה טכנולוגית בבורסה בתל אביב הושלמה: חברת הפינטק נאייקס תחל להיסחר היום • נאייקס מציעה פתרונות תשלומים לקמעונאיים שונים ברחבי העולם • ההנפקה הגלובלית בוצעה לפי שווי של 930 מיליון דולר: למעלה מ- 70% מהמשקיעים הם בינלאומיים

מוצר סליקה של נאייקס | צילום: רועי עדות

חברת הפינטק הישראלית נאייקס (TASE: NYAX ברסה: ניקס) החלה להיסחר היום (ה’) בבורסה לניירות ערך בתל אביב.

נאייקס, המפתחת ומספקת פתרונות תשלום וניהול מתקדמים לקמעונאים, השלימה בהצלחה ביום שני השבוע את שלב התמחור של 20% ממניותיה לפי שווי כולל של 930 דולר, השווי הגדול ביותר של חברה טכנולוגית בבורסת תל אביב בעת הנפקתה. זוהי ההנפקה השנייה בגובהה בבורסה בעשור האחרון מבחינת שווי החברה והגיוס הגדול ביותר בשנתיים האחרונות.

250/200 סייד בר + קובייה

ההנפקה כללה 63.5 מיליון מניות רגילות במחיר של 10.50 שקלים למניה: 44 מיליון מניות חדשות של החברה ועוד 19.5 מיליון מניות שיימכרו על ידי שלושת בעלי מניות הקיימים. החברה העניקה לחתמים אופציה למשך 30 יום לרכישה של 9.525 מיליון מניות רגילות נוספות במחיר ההנפקה הראשונית לציבור כאמור.

נאייקס הודיעה כי בכוונתה להשתמש בתמורה נטו מההנפקה, בהיקף של כ-430 מיליון שקל, בעיקר למימון הרחבת הפעילות העסקית, התרחבות לשווקים חדשים ורכישת חברות. נאייקס לא תקבל כל תמורה ממכירת המניות על ידי בעלי המניות המוכרים.

יאיר נחמד, מנכ”ל, יו”ר דירקטוריון ומייסד משותף, אמר: “אנו נרגשים להתחיל בפרק חדש זה במסעה של נאייקס ומאמינים שזוהי רק תחילת הדרך. אנו מצפים לספק ערך משמעותי לבעלי המניות שלנו כפי שאנו עושים למען לקוחותינו ברחבי העולם מזה שנים. אנו שמחים במיוחד על השלמת ההנפקה הגלובלית המוצלחת בבורסה בתל אביב ומקווים שהיא תסלול את הדרך לעוד חברות טכנולוגיות ואחרות שמעוניינות בחשיפה ובמשקיעים בינלאומיים. אני רוצה להודות לכל העובדות והעובדים שלנו ולשותפינו העסקיים המצויינים שבלעדיהם לא היינו מגיעים לרגע הזה”.

יאיר נחמד, מנכ”ל, ואמיר נחמד שותף מייסד בנאייקס | צילום: ניר סלקמן

תהליך ההנפקה לווה על ידי בנקאי ההשקעות של Jefferies Group LLC, שריכזו את ההנפקה מול המשקיעים הגלובליים, אופנהיימר ושות, בע”מ ולידר שוקי הון, עורכי הדין מהרצוג פוקס נאמן, Davis Polk & Wardwell LLP, גורניצקי ושות’, Latham & Watkins, PwC ישראל (קסלמן וקסלמן).

נאייקס מציעה פתרונות תשלומים לקמעונאיים שונים ברחבי העולם.

Inner article

החברה החלה את דרכה, בשנת 2005, כמפתחת פתרונות תשלום לקימעונאיים של מכונות אוטומטיות המספקת פתרון מלא לניהול ותפעול העסק וצמיחתו. מאז פיתחה החברה פתרונות רבים וממשקים המאפשרים תשלום בכל מדינה, כולל ביצוע של עסקאות מאובטחות EMV וארנקי תשלום שונים.

עם הזמן העמיקה נאייקס את הקשר שלה עם הלקוחות והרחיבה את השירותים שהיא מספקת להם מעבר לביצוע תשלומים ובקרה, החל מדרכים להגדלת המכירות והתייעלות תפעולית ועד אמצעי תשלום מותאמים אישית, חבילת ממשק תכנות יישומים API, אפליקציית ארנק סלולרי ועוד. בזכות יכולת לתת מעטפת שירותים כוללת, פתרון מקצה לקצה וערך מוסף יוצא דופן ללקוחות, החברה הפכה לספקית מבוקשת לפתרונות קמעונאיים שונים ומגוונים.

לוגו נאייקס

המודל העסקי של החברה מבוסס על מנויים קמעונאיים שמשלמים תשלום חודשי עבור השירות והסליקה. נאייקס סלקה כחצי מיליארד עסקאות בשנת 2020 וגדלה במשך השנים בקצב צמיחה מהיר מאוד. השימוש בפתרונות הטכנולוגיים של החברה מאפשר לקמעונאיים אימוץ טכנולוגיות מתקדמות, מעבר לתשלום ללא מזומן  cash lessוהגברת נאמנות הלקוחות.

כיום תומכת נאייקס ביותר מ- 370 אלף נקודות מכירה ברחבי העולם, באמצעות כ- 35 מפיצים. היא משרתת לקוחות ביותר מ-50 מדינות. נאייקס מקבלת כ-40 מטבעות ומשתפת פעולה עם למעלה מ -80 מוסדות פיננסיים גלובליים, בהם VISA, Mastercard, American Express, PayPal ועוד ובנוסף משמשת כמוסד תשלומים מורשה באירופה.

לנאייקס למעלה מ -400 עובדים ב-11 משרדים ב -9 מדינות  ברחבי העולם, כ- 270 מהם במשרדי החברה בהרצליה, בהם מפתחי מובייל, מפתחי חומרה ותוכנה, מומחים פיננסיים, אנשי שיווק ומכירות, DEV OPS, ניהול לקוחות ועוד. נאייקס מפתחת ומייצרת את מוצריה בישראל.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה