נדחתה העתירה – פרוייקט מחיר למשתכן בהרצליה יצא לדרך

בית המשפט דחה את עתירת הזוכים בגליל ים: "עסקת חבילה ידועה מראש" – הזוכים במחיר למשתכן בהרצליה טענו כי המפרט בדירות נמוך מדי– בית המשפט דחה את העתירה ואף השית עליהם הוצאות משפט

הרצליה, אילוסטרציה | צילום: Roman Yanushevsky, שאטרסטוק

בדיון שהתקיים הבוקר (א) בבית המשפט המחוזי בתל אביב, דחה השופט שאול שוחט את עתירת זכאי מחיר למשתכן בגליל ים, ופסק כי על העותרים לשלם 20,000 ₪ לחברת אפריקה ישראל ו-10,000 ₪ למדינה בגין הוצאות המשפט.

לדבריו: "יש מפרט ובו כתוב בדיוק מה מקבלים. המטרה הייתה להפחית כמה שיותר את המחיר, ולאפשר לזכאים לקנות דירות במחיר כמה שיותר סביר במרכז הארץ. אי אפשר לאחוז במקל בשני קצותיו".

250/200 סייד בר + קובייה

כמו כן, טען השופט שוחט כי מדובר בעתירה בעלת השלכות פרטניות וכן ציבוריות – היענות לעתירה מסוג זה, עלולה להוביל לעוד התנגדויות ולבלימת פרויקט מחיר למשתכן ודחייתו בשנים.

דחיית העתירה מאפשרת התקדמות בשיווק ובחירת הדירות בגליל ים לטובת כלל הזכאים בפרויקט. פרוייקט מחיר למשתכן מאפשר לזוכים בהגרלה לרכוש דירה במחיר סביר.

המדינה הסבירה שהאפשרות לחייב את היזם במחיר כזה למ"ר, התאפשרה נוכח העובדה שניתנה לו האפשרות למכור 20 אחוז מהדירות בשוק החופשי וכן חיובו בהגדלת מספר יחידות הדיור בהליך של הקלה שהתקיים כדין.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה