נדל"ן || אשקלון עם עוד 700 יח"ד וקריית הממשלה מתרחבת

אשקלון: רשות מקרקעי ישראל מפרסמת מכרז ליזמים לבניית 705 יח"ד בבנייה רוויה ומסחר רובן להשכרה ארוכת טווח • מי הם הזוכים בתחרות מצוינות בענף הבנייה? • עיריית ירושלים אישרה שינויים בהיתר הבניה לקריית הממשלה

קריית הממשלה | הדמיה: אפריקה נכסים - דניה סיבוס - קולקר-אפשטיין אדריכלים

עיריית ירושלים, באמצעות הועדה המקומית לתכנון ובניה, אישרה שינויים בהיתר הבניה לקריית הממשלה המחוזית – המקודמת ביוזמת נכסי הדיור הממשלתי במשרד האוצר.

ב-6 בינואר 2020 אישרה העירייה היתר להקמת שני בניינים עבור הקריה המחוזית בירושלים, הכוללים סה"כ 23 קומות על-קרקעיות – עבור מסחר ומשרדים בכניסה לעיר, במתחם שבין רחובות יפו, נורדאו ושדרות שז"ר (בשני מגרשים).

נכון לחודש מאי, הנפיקה העירייה היתר לתכנית שינויים, הכוללת שינוי הגדלת קונטור הבניין (הקו ההיקפי של גבול הקירות החיצוניים של המבנה), תוספת קומה על-קרקעית, תוספת שטחי בניה ושינויים נוספים.

ההיתר שהונפק אפשר שינויים בתכנית המקורית "קרית ממשלה מחוזית ומתחם עירוני מערוב, ירושלים", המיועדים להתאים את תנאיה להתפתחויות שחלו בשטח מאז אישורה, כולל שינויים בקווי הבניין, שינוי בקומת המגדלים ועוד. בנוסף, שינויים אלו נדרשים עבור התפקוד הנדרש לקריית הממשלה ולמתחם העירוני המעורב.

לציין כי הקריה המחוזית ממוקמת סמוך למתחם בליליוס העתידי, בו מתוכננים לקום שני מגדלים בהם ישולבו מגורים, משרדים ומסחר.

מגישת התכנית היא מדינת ישראל – משרד האוצר-החשב הכללי ואדריכל התכנית הינו עופר קולקר ממשרד "קולקר אפשטיין אדריכלים".

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "זהו צעד נוסף במסגרת התכנית להעברת יחידות ארציות. מטרתה של הקריה המחוזית היא לחזק את העיר ולהגדיל את היצע מקומות העבודה למען תושבי העיר".

עיר היין שוב חוזרת

רשות מקרקעי ישראל [רמ"י] מפרסמת הזמנה לקבלת הצעות במכרז פומבי לרכישת זכויות חכירה להקמת מתחם מגורים הכולל 705 יח"ד לבנייה רוויה ושטחי מסחר, במתחם עיר היין באשקלון. מתוכן 500 יח"ד להשכרה לטווח ארוך והפעלה של פרויקט "דירה להשכיר", ו-205 יח"ד לשיווק מיידי בשוק החופשי.

מתחם מגרשים שטח במ"ר בערך מס' יח"ד להשכרה מס' יח"ד למכירה
מ-7 319-312 43,273 500 205

המכרז הוא חלק מתכנית מועדפת לדיור תמל/1006 ("אשקלון – מתחם מ-7") השוכנת מצפון לרחוב מנחם בגין וממזרח לרחוב יצחק רבין, ומטרתה פיתוח חלקה הצפוני מזרחי של אשקלון כחלק מהרקמה האורבנית המתפתחת של העיר כולל בנייה של 11,466 יח"ד בצפיפות בנייה ממוצעת של כ-17 יח"ד לדונם חלק מיח"ד בבניינים בגובה של כ-14-16 קומות וחלק יח"ד גדולות של 5-6 חדרים משולבות בדירות גן. כ-3,440 יח"ד מתוך כלל הדירות יהיו יח"ד קטנות עד 80 מ"ר כולל ממ"ד.

התוכנית בסמיכות לפארק היין הממוקם על צומת דרכים ירוקה עם ערכים ארכיאולוגיים ותיירותיים יעודד קידום אורח חיים עירוני מקיים, פעיל ובריא. התוכנית כוללת ציר עירוני ראשי משולב במסחר ושדרת הולכי רגל המאפשרת הליכה במרחקים קצרים ונוחים וכן חיבור לאזור התעסוקה ולחוף הים מבלי שתנועת העיר תעבור דרכה. עוד בתוכנית שילוב תחנת רכבת חדשה כחלק ממרכז תחבורתי עם אזורי מסחר ותחנת אוטובוסים מרכזית ואזור תעסוקה צפון מזרחי בסמוך לכביש 4.

התוכנית בשטח של כ-4,208 דונם, כוללת אזור מגורים 516,882 מ"ר, מגורים משולב מסחר ומשרדי בשטח של 140,401 מ"ר, מוסדות ומבני ציבור כ-360,182 מ"ר, מסחר ומשרדים כ-3,472 מ"ר, תעשיה ומסחר (תעסוקה) כ-362,048 מ"ר, שטחים ציבוריים פתוחים 889,544 מ"ר ופארק עירוני, המשולבים במערכת כבישים מותאמת כ-1,824,306 מ"ר, מרכז תחבורה, מחלף ותחנת רכבת.

מכרז זה יתרום לפיתוח האזור ויהווה פתרון דיור להשכרה לטווח ארוך אשר ימשוך אל האזור אוכלוסייה צעירה ומשפחות צעירות של בני המקום והסביבה המחפשים פתרון דיור בהשכרה לטווח ארוך בשכונה עם שטחים פתוחים, נגישות לים ולשרותים ציבוריים ובאיכות חיים.

התחרות במכרז בין המציעים תהיה על מחיר הקרקע. במכרז מזמינה רשות מקרקעי ישראל, את ציבור היזמים להגיש הצעות לחתימה על חוזה חכירה ישירה מהוון לתקופה של 98 שנים עם אופציה להארכה לעוד 98 שנים ולחתימת חוזה לתכנון, הקמה והפעלה של מתחם מגורים שיכלול 705 יח"ד, מתוכן 500 יח"ד תיועדנה לההשכרה ארוכת טווח (ל-15 שנים לפחות) כאשר 50% מהדירות תיועדנה לדיור בשכר דירה מפוקח לזכאים ו-50% מיח"ד יושכרו בשוק החופשי, ועוד 205 יח"ד למכירה מיידית. המכרז מיועד ליזמים/ קבלנים/ חברות בלבד אשר רוכשים זכויות בקרקע לבניית המתחם והפעלתו.

חוברת המכרז תפורסם באתר האינטרנט של רמ"י בשבועות הקרובים ניתן להוריד ולעיין בחוברת ללא תמורה. ההשתתפות במכרז דורשת הרשמה מראש באתר "ממשל זמין".

המועד האחרון להגשת הצעות הוא 09/08/2021 בשעה 12:00 בצהריים.

על המציעים להתעדכן באתר רמ"י בגין כל שינוי במכרז עד למועד סגירתו.

מצטיינים בבנייה

בטקס חגיגי הוכרזו הזוכים בתחרות מצוינות בבנייה לשנת 2021 ע"ש אורי דורי ז"ל, שמקיימות התאחדות בוני הארץ והקרן לעידוד ענף הבנייה. בין הזוכים: קבוצת רם אדרת אשר קטפה, לראשונה בתולדות התחרות, שני פסלונים – האחד על פרויקט הוולודרום הלאומי ע"ש סילבן אדמס בקטגוריה מבנה ציבורי והשני על פרויקט ניסן הכהן בתל אביב בקטגוריה התחדשות עירונית תמ"א 38. עוד זכו בתחרות: חברת SGS עם פרויקט ויתניה תל אביב בקטגוריה מבנה שאינו למגורים; חברת ציון בריגה ובניו עם פרויקט בריגה טאוורס בקטגוריה מבנה מגורים של עשר קומות ומעלה.; חברת סיון ביצוע עם פרויקט הרצליה הילס בקטגוריה מתחם מגורים.

רמי בסירטמן ודורון נמרוד, בעלי קבוצת רם אדרת, עם הפסלונים, צילום: יח"צ

בין החברות שהשתתפו בתחרות והגיעו לגמר: חברת א. זיתוני עם פרויקט אקו הרצליה; קבוצת אשטרום עם מגדלי היי ליין; חברת גרין מבנים אשר חידשה את איצטדיון בלומפילד.

לדברי דורון נמרוד, מנכ"ל משותף בקבוצת רם אדרת: "זה כבוד גדול בשבילנו וזה מרגש לקבל הערכה לעבודה שאנחנו עושים. השאיפה שלנו למצוינות היא ברמה היומיומית ומול כל אחד מעובדי החברה. אין לי ספק שההצלחה שלנו היא תוצא של אהבה גדולה של כל אחד מהעובדים שלנו לעבודה שלו ולמה שאנחנו עושים".

יקי בריגה, מנכ"ל ובעלי בריגה נדלן: "אני נרגש מאוד על זכיינו בפרס מצוינות בבנייה בקטגוריית מגדלים מעל 10 קומות. זו הפעם השלישית שאנחנו מועמדים לפרס – זכינו בפרס זה בשנת 2018 על פרויקט "YAM" בנתניה ובשנת 2014 קיבלנו ציון לשבח עם פרוייקט TOWERS  B . הפרויקט הזוכה השנה הינו גם פרויקט דגל של החברה. מדובר ב-2 מגדלי היוקרה 'Briga Towers' בשכונת עיר ימים בנתניה אשר נבנה על רצועת החוף".

ירון שמיע מבעלי חברת SGS ציין כי "חברת SGS חרטה על דגלה ערכים של איכות, מקצועיות, בטיחות ומצוינות. קבלת פרס המצוינות בבניה על פרויקט "ויתניה תל אביב" מרגש ומהווה הכרה בפועלה של הנהלת ועובדי החברה".

מגדלי ויתניה תל אביב | הדמיה: ישר אדריכלים

 

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה