נדל"ן || המינויים ברייסדור, הפרויקטים של דניה ופינוי-בינוי בת"א

דניה תבנה מלון חדש לקבוצות פתאל ויצחקי בהרצליה ותקים את שלב ג' בפרויקט אומאמי בקריית אונו לקבוצת קרסו, בתמורה עבור שני הפרויקטים לסך מצטבר של כחצי מיליארד ₪ | קבוצת איציק תשובה תבנה פרויקט פינוי בינוי מעורב שימושים במרכז נתניה ובו 94 דירות חדשות במגדל בן 29 קומות ליד הים | דן נדל"ן, יעז התחדשות עירונית ואדרום נדל"ן יקדמו 98 יח"ד במסגרת פינוי בינוי ביד אליהו, תל אביב, צפי ההכנסות: 238 מיליון שקלים | ומי מונה ברייסדור?

פרוייקט אומאמי קרית אונו | הדמיה: 3DIVISION

נפתח במינויים: יקי רייסנר, יו"ר ובעלים רייסדור הכריז על שורת מינויים ושינויים ארגוניים בקבוצה: מר איתמר רגב מונה למנכ"ל רייסדור יזמות ומר יקי כפיר מונה למנכ"ל רייסדור ביצוע

לאחר התרחבות משמעותית ובמסגרת היערכות ארגונית מחודשת, מבצעת קבוצת רייסדור שני מינויים חדשים בהובלתו של יקי רייסנר, יו"ר ובעלי הקבוצה. איתמר רגב (54) מונה למנכ"ל חברת "רייסדור יזמות" וינהל את הפעילות היזמית של הקבוצה על שלל רבדיה, לרבות מכרזים, תכנון, מימון וליווי, נכסים מניבים, שיווק והתחדשות עירונית. ב-12 השנים האחרונות שימש איתמר כמנכ"ל חברת "מגה אור" החזקות, שבשליטת צחי נחמיאס, והביא את שוויה מכ-100 מיליון ש"ח לכ-4 מיליארד ש"ח כיום. לפני כן שימש סמנכ"ל הנדסה בקבוצת ביג מרכזי קניות. רגב מביא עימו ניסיון רב ומוכח בתכנון, ביצוע, יזום וניהול של חברת נדל"ן ציבורית.

יקי כפיר (52) מונה למנכ"ל רייסדור ביצוע, וינהל את מערך הביצוע של הקבוצה לרבות הנדסה, כח אדם, רכש, קבלנים, חוזים, בטיחות, בדק ושינויי דיירים. ב-5 השנים האחרונות יקי הקים את מערך הביצוע ל"חברת עמרם אברהם ביצוע" ושימש כמנכ"ל החברה. במסגרת תפקידו היקפי הביצוע של החברה עמדו על מאות מיליונים בשנה. לפני כן שימש יקי סמנכ"ל באפי קפיטל. במסגרת עבודתו יקי צבר ניסיון רב בענף הביצוע, בניהול פרויקטים רבים ובהיקפים משמעותיים, הן בנייה רוויה ורבי קומות והן במבני ציבור, בתי חולים וכדומה.

והנה בשורות מדניה: זו תבנה מלון חדש לקבוצות פתאל ויצחקי בהרצליה ותקים את שלב ג' בפרויקט אומאמי בקריית אונו לקבוצת קרסו, בתמורה עבור שני הפרויקטים לסך מצטבר של כחצי מיליארד ₪.

פרויקט הקמת מלון הדירות בן 6 קומות במרינה הרצליה שייבנה עבור קבוצת המלונות פתאל וקבוצת יצחקי, כולל גם בנייה של חניון תת קרקעי ושטחים ציבוריים, כמו גם עבודות דיפון, חפירה, השפלת מי תהום, עבודות גמר ופיתוח. התמורה לדניה בגין בניית פרויקט זה צפויה לעמוד על סכום כולל של כ-200 מיליון ₪ בתוספת מע"מ כדין. זמן הבנייה צפוי להימשך כ-30 חודשים. 

בנוסף, דניה תבצע את שלב ג' של פרויקט אומאמי בקריית אונו עבור קבוצת קרסו, זאת לאחר ששלבים א' ו-ב' בוצעו על ידי החברה הסינית BCEG. הפרויקט שיבוצע על ידי דניה כולל שני בנייני מגורים בני 31 קומות, חניון תת קרקעי, מבנה מסחרי ועבודות פיתוח נוספות. התמורה לדניה בגין בניית פרויקט זה צפויה לעמוד על סכום כולל של כ-275 מיליון ₪ בתוספת מע"מ כדין. זמן הבנייה צפוי להימשך כ-60 חודשים. 

התחדשות בנתניה

קבוצת איציק תשובה תבנה את פרויקט UP TOWN – פרויקט פינוי בינוי מעורב שימושים במרכז נתניה, הכולל מגדל בן 29 קומות, ובו 94 יחידות דיור חדשות ב-23 קומות מגורים, שייבנו במקום 34 דירות קיימות במבני מגורים ישנים שייהרסו ויפונו. כמו כן, ייבנו כ-750 מ"ר בשטחי מסחר בקומת הקרקע עם חזיתות מסחריות, ומעליה כ-4,500 מ"ר לשטחי תעסוקה ב-4 קומות משרדים ו-900 מ"ר בקומה לשטחים ציבוריים.  

קבוצת איציק תשובה כבר השיגה את הסכמתם של מעל 80% מדיירי המתחם המהווים רוב הדרוש בחוק לקידום הפרויקט, ואף קיבלה החלטת ועדת חיובית לפרויקט מהוועדה המקומית נתניה, שהחליטה להפקיד את התוכנית להתנגדויות. מהוועדה המקומית נתניה נמסר בהחלטתה, כי התכנון המוצע מאפשר ניצול מיטבי של הקרקע, באופן המייצר בניין עם שימושים שונים של מגורים, תעסוקה ומסחר, הפרשת קרקע לצורכי ציבור וקביעת זיקות הנאה בחזיתות.

שטח התוכנית הינו 2.458 דונם בצומת הרחובות אוסישקין, רמז ותפארת בנים במרכז העיר, בסמיכות לכיכר העצמאות ומרחק כ-300 מטר מרצועת החוף. תמהיל הדירות שיוצעו למכירה בפרויקט כולל דירות 2, 3, 4, 5 ו-6 חדרים. על התכנון אחראי האדריכל המוביל אילן פיבקו.

פרויקט UPTOWN עירוב שימושים בנתניה של קבוצת איציק תשובה, | הדמיה: 3Dvision

 

פינוי בינוי ביד אליהו

דן נדל"ן, זרוע ההשקעות והנדל"ן של קבוצת התחבורה "דן", יעז התחדשות עירונית וחברת אדרום נדל"ן מקדמות יחד פרויקט התחדשות עירונית ביד אליהו, תל אביב, ומודיעות כי השיגו את הרוב הדרוש לקידום פינוי בינוי ברחוב יצחק שדה בניינים מספר 60-66.

עלות ההשקעה הכוללת בפרויקט נאמדת בכ-198 מיליון שקל וצפי ההכנסות מוערך בכ-238 מיליון שקל.

הפרויקט יכלול פינוי של 32 דירות וותיקות. במקומן עתידים להיבנות שני בנייני בוטיק המתנשאים לגובה של 15 קומות ובהם 98 יחידות דיור בתמהיל מגוון של דירות 3-5 חדרים ודירות מיוחדות. בעלי הדירות יקבלו דירה חדשה בשטח של כ-127 מ"ר הכוללת ממ"ד, מרפסת וחניה.

התכנון האדריכלי מתבצע על ידי משרד אתגר נול. את בעלי הדירות מייצג משרד עו"ד פרבמן רשף ושות', את היזמים מייצג עורך דין עמית פולק מטלון.

שכונת יד אליהו מסתמנת בשנים האחרונות, כאחת השכונות המבוקשות בתל אביב בקרב רוכשי הדירות והמשקיעים וזאת בשל קירבה לצירי התנועה המרכזיים ובמרחק נסיעה קצר ממוקדי התרבות, פנאי והעסקים של ת"א. השכונה מתאפיינת בצפיפות נמוכה יחסית על תאי שטח גדולים לצד גינות ירוקות המאפשרות התפתחות טבעית לקידום פרויקטי התחדשות עירונית ושדרוג התשתיות הקיימות. לפי נתוני מדלן מחיר מ"ר בשכונה חצה את רף ה-45 אלף שקל, כאשר בשנה האחרונה המחיר הממוצע לדירה בשכונה עמד על 3.8 מיליון שקל, נתון המשקף גידול של כ-27% במחירי הדיור ביד אליהו בתוך שנה.

פרויקט יצחק שדה 60-66 תל אביב | הדמיה: אתגר נול אדריכלים

כתיבת תגובה