נדל"ן || מפארק ההייטק ב'עברית' ועד 83 דירות ביום אחד

בהשקעה כוללת של כ-1.4 מיליארד ש"ח: הונחה אבן הפינה להקמת פארק ההייטק "גב-ים פארק העברית" בירושלים • וגם: המגדל השלישי ב'נתיב ים'; היתר בנייה ל-308 יח"ד ברמלה; דירת מיני פנטהאוז שנמכרה ב-2.37 מיליון שקל • ומי מכרה 83 דירות במודיעין ביום אחד, במסגרת מחיר למשתכן?

גב-ים פארק העברית | הדמיה: משה צור אדריכלים

גב-ים מסמנת את האוניברסיטה העברית בירושלים כמוקד ההייטק הבא של ישראל. תקים יחד עם האוניברסיטה העברית ובשיתוף עיריית ירושלים והרשות לפיתוח ירושלים את "גב-ים פארק העברית". עבודות ההקמה החלו בימים אלו. בכך למשעה, מוקם לראשונה בישראל פארק הייטק תעסוקתי בתוך קמפוס של מוסד אקדמי.

המגע היומיומי של חוקרים ומדענים מהאוניברסיטה העברית המובילים בעולם יחד עם אנשי התעשייה יוביל לעשייה עסקית חדשנית ומתקדמת ביותר. קיומו של הפארק בתוך האוניברסיטה העברית מאפשר שילוב של סטודנטים מהאוניברסיטה העברית  ובוגרים בעולם ההייטק כבר תוך כדי הלימודים. 

250/200 סייד בר + קובייה

הפארק, שישתרע על-פני 30 דונם ויכלול ארבעה מבנים, מתוכנן בשטח כולל של כ-270 אלף מ"ר. הפארק ייבנה כפארק חדשני וירוק, העומד בסטנדרטים תכנוניים וסביבתיים בינלאומיים, הכוללים בנייני CLASS A, עם תקני LEED גבוהים, מהמתקדמים בין פארקי ההייטק בישראל. 

הפרויקט, אשר מתוכנן על-ידי האדריכל פרופ' משה צור, יבוצע בשני שלבים – שלב א' צפוי לכלול שלושה בניינים, בשטח כולל של כ-130 אלף מ"ר, ושלב ב' להקמת מגדל בשטח כולל של כ-140 אלף מ"ר (על-בסיס תב"ע בסמכות וועדה מחוזית). בפארק צפויים לעבוד כ-10,000 עובדים. ההשקעה הכוללת הצפויה בהקמתו של הפארק נאמדת בכ-1.4 מליארד ש"ח, וחלק החברה בהכנסות הצפויות נאמד בכ-113 מליון ש"ח בשנה, לאחר השלמת כלל הפרויקט ואכלוסו במלואו.  

הפארק יקדם משמעותית את התעסוקה בעיר ירושלים ויפתח משמעותית את חברות ההייטק והביומד בעיר.

מימין לשמאל: נשיא האוניברסיטה העברית פרופסור אשר כהן, ראש העיר ירושלים משה ליאון, יו"ר קבוצת IDB אדוארדו אלשטיין ומנכ"ל גב-ים אבי יעקובוביץ' | צילום: סיון פרג'

טקס הנחת אבן פינה חגיגי ומצומצם התקיים תחת נוהלי הקורונה נערך במעמד ראש העיר ירושלים, משה ליאון, מנכ"ל גב-ים, אבי יעקובוביץ, נשיא האוניברסיטה העברית, פרופסור אשר כהן, יו"ר הועדה לתכנון ותקצוב – פרופ' יפה זילברשץ, יו"ר קבוצת IDB, מר אדוארדו אלשטיין ומנכ"ל הרשות לפיתוח ירושלים, מר אייל חיימובסקי ויו"ר גב-ים, מר אלחנדרו אלשטיין שהשתתף מרחוק באמצעות אפליקציית זום.

"מדובר בבשורה יוצאת דופן עבור העיר ירושלים ותושביה, שתהיה עתה לא רק ליבה הפועם של מדינת ישראל, אלא גם מרכז ההייטק, המדע והטכנולוגיה הגדול ביותר במדינה. אני גאה להניח אבן פינה זו, שהיא הצעד הראשון בדרך מרגשת וייחודית שירושלים צועדת בה, בדרך להפוך לעיר ההייטק של ישראל", אמר משה ליאון, ראש העיר.

אבי יעקובוביץ, מנכ"ל גב-ים, ציין, כי "אנו ניצבים היום בנקודת ציון משמעותית בהיסטוריה של העיר ירושלים והאוניברסיטה העברית, בעצם הקמת פארק ההייטק בקמפוס גבעת רם. המארג הייחודי ושיתוף הפעולה, הכולל את חברת גב-ים והאוניברסיטה העברית, בשיתוף עיריית ירושלים וחברת הרל"י, ישנה את מרכז הכובד של מפת פארקי ההייטק בישראל, יהפוך את ירושלים לאזור ביקוש מהמובילים בישראל, ויעמיד רף חדש וגבוה לפארקי הייטק בארץ. האקו-סיסטם ישלב בין התשתיות האקדמיות ותעשיית הייטק, ויהווה בסיס להתפתחות ומובילות ארוכת טווח.

"גב-ים ממשיכה להעמיק משמעותית את פעילותה ואת שיתופי הפעולה עם המוסדות האקדמיים המובילים בישראל, הכוללים, בין היתר, את אוניברסיטת בן-גוריון בנגב ומכון ויצמן. עסקה אסטרטגית זו מהווה קפיצת מדרגה בתחום פארק היי-טק ושיתופי הפעולה בין חברת גב-ים ומוסדות האקדמיה המובילים. החברה ממשיכה בפעילותה השוטפת, ומובילה מהלכי ייזום, בראיה ארוכת טווח, בהיקף של כ-290 אלף מ"ר, בהשקעה כוללת של 1.7 מליארד ש"ח (חלק החברה), הכוללים 8 פרויקטים. עם השלמתם של פרויקטים אלו, תעמוד מצבת הנכסים המניבים של החברה על כ-1.2 מליון מ"ר, אשר יניבו כ-700 מליון ש"ח בשנה". 

פרופסור אשר כהן, נשיא האוניברסיטה העברית, אמר: "פרצנו דרך, לראשונה בישראל מוקם בתוך קמפוס אוניברסיטה מתחם תעסוקתי ענק להייטק ולתעשיות מתקדמות וחדשניות… מהלך זה יוביל ויצעיד קדימה את תעשיית ההייטק בירושלים ואת אפשרויות התעסוקה הרבות בעיר…  אנו צופים כי בעוד שנים בודדות, אלפי עובדים, חוקרים וסטודנטים יגיעו יום יום לאוניברסיטה העברית כדי לעבוד בפארק העברית תוך התבססות על מחקרים פורצי דרך הנעשים בקמפוס ספרא".

ממצלמת הזום נאם יו"ר גב-ים, אלחנדרו אלשטיין שאמר כי "פארק גב-ים העברית הוא פארק ההייטק הראשון בישראל שקם בתחומי מוסד אקדמי. שיתוף הפעולה בין חברת נדל"ן מובילה כמו גב-ים ואוניברסיטה מובילה כמו האוניברסיטה העברית ייצור אקו-סיסטם ייחודי, אשר ישלב ידע והון אנושי איכותי, הקיימים באוניברסיטה, עם היצירתיות והיזמות של חברות הייטק. יחד, נבסס את מעמדה של ירושלים כמרכז הייטק, כפי שחלמנו לעשות שנים ארוכות".  

מבזקי נדל"ן בקצרצרה

קבוצת נתיב פיתוח, הבונה את פרויקט "נתיב ים" הכולל 4 מגדלים בני 17 קומות עם סה"כ כ-300 דירות, החלה לאכלס את המגדל השלישי בפרויקט. המגדל השלישי בן 17 קומות כולל 75 דירות עם תמהיל מגוון של  דירות 3, 4, 4.5, 5 ופנטהאוזים יוקרתיים.

יורו ישראל ראש העין |הדמיה: רן ון דן

קבוצת רם אדרת מדווחת כי קיבלה היתר בנייה לפרויקט המגורים "אדרת הפארק" שהיא בונה בשכונת נאות שמיר, רמלה. מדובר בפרויקט שכולל בסך הכל 308 דירות ב-4 בניינים בני 16 קומות מעל קומת הכניסה. 205 דירות מיועדות לזוכי תכנית "מחיר למשתכן" ו-103 דירות יימכרו בשוק החופשי. מועד האכלוס הצפוי – ינואר 2023.

'יורו ישראל', המקימה את פרויקט "יורו בראש העין" הכולל 47 דירות בפרויקט בשכונת פסגות אפק בראש העין, מדווחת על עסקה למכירת דירת מיני פנטהאוז. מדובר במיני פנטהאוז בן 5 חדרים בבניין בוטיק בן 5 קומות. שטח הדירה הינו 144 מ"ר, עם מרפסת בשטח של 89 מ"ר, כולל 2 חניות ומחסן. הדירה נמכרה תמורת 2.37 מיליון שקל, ומיועדת לאכלוס מיידי.

הפרויקט כולל 3 בנייני בוטיק בני 5 קומות בלבד עם 47 דירות וחניון תת קרקעי. תמהיל הדירות כולל דירות 4 ו-5 חדרים, פנטהאוזים ודירות גן.

פסגות אפק בראש העין היא שכונת ענק הצפויה להכיל כ-15,700 דירות. השכונה הולכת ומוקמת בימים אלה על הגבעות שבדרום-מזרח העיר. בסופו של תהליך, צפויה השכונה להגדיל את אוכלוסיית ראש העין מכ-40,000 כיום לכ-100,000 איש בעוד כעשור. רוב השכונה נבנית בבניה רוויה, והיא צפויה לכלול מרכז מסחרי, גני ילדים, בתי ספר יסודי, חטיבות ביניים, תיכון ועוד מוסדות ציבור.

ולסיום, פרץ בוני הנגב מדווחת כי כבר בכנס הראשון שערכה לזוכי מחיר למשתכן במודיעין נמכרו 83 דירות מתוך 111 דירות המיועדות לזוכים. הכנס הראשוני בו הזוכים קיבלו מידע על פרויקט "פרץ במורשת" נערך באמצעות זום על מנת לשמור על בריאות הציבור. לאחר מכן הזוכים הגיעו, כל אחד בנפר,ד כדי להיפגש עם נציג החברה. כאמור, בסופו של היום הראשון נמכרו 83 דירות. משרד השיכון מתכנן בקרוב הגרלת המשך לשאר הדירות.

פרויקט מחיר למשתכן של פרץ בוני הנגב במורשת, מודיעין | הדמיה: יח"צ

החברה כבר החלה בבניית השלב הראשון של הפרויקט בשכונת מורשת במודיעין. סך הכל "פרץ במורשת" כולל 159 דירות ב-10 בנייני בוטיק בני 5-7 קומות. הפרויקט כולל דירות 3,4,5 ו-6 חדרים ולשוק החופשי דירת 3 חדרים נמכרת במחיר התחלתי של 1.95 מיליון שקל.

שכונת מורשת ממוקמת ממערב לשכונת אבני חן וצפונית לשכונת נופים. מדובר בשכונה השנייה שנבנית במסגרת הסכם הגג, לאחר שכונת נופים, ולאחר הקמת מרכז העסקים הראשי של העיר. בנייתה של השכונה כבר החלה, לרבות הקמת כבישים ומבנים ציבוריים כדוגמת בתי ספר וגני ילדים. על פי התכנון ייבנו בשכונה 4,200 יח"ד על שטח של 1,686 דונם.

Inner 620/130

כתיבת תגובה