נהגים, חכו עם התדלוק לחצות: המחירים צונחים בחדות

נמאס לכם לשלם יותר מ-8 שקלים לליטר דלק? הלילה תיכנס הוזלה ניכרת של כשקל וחצי לליטר | מחיר הדלק יעמוד על 6.58 שקל לליטר בנזין בשירות עצמי | לצד הצו להפחתת מסי הבלו (בכשקל לליטר) חלה ירידה של מחירי הנפט העולמיים המשפיעים על קביעת רמת המחיר

תחנת דלק | צילום: סיון פרג'

מחיר הדלק מתעתד לצנוח הלילה באופן דרמטי למדי, עד ל-20 אחוזים בקירוב.

המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי (כולל מע"מ) לא יעלה על 6.58 ש"ח לליטר, ירידה של 1.5 ש"ח מעדכון קודם. תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 21 אגורות לליטר (כולל מע"מ), ללא שינוי מעדכון קודם.

250/200 סייד בר + קובייה

המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי באילת (ללא מע"מ) לא יעלה על 5.63 ש"ח לליטר, ירידה של 1.27 ש"ח מעדכון קודם. תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 18 אגורות (ללא מע"מ), ללא שינוי מעדכון קודם.

מדובר על ירידה של כשקל וחצי לליטר, בחזרה לרמות שהכרנו לפני הזינוק הגדול במחירי הנפט כתוצאה ממלחמת רוסיה-אוקראינה. החיסכון הצפוי למשפחה – בעיקר בחודשי החופש והנסיעות הרבות ברכב המשפחתי, נאמדות במאות שקלים לחודש.

הצו להפחתת מס הבלו ב-50 אגורות נוספות, שעליו חתם שר האוצר אביגדור ליברמן בשבוע שעבר – יצטרף להפחתה הקודמת שעליה חתם ליברמן (עד ל-31 בינואר) על חמישים אגורות נוספות ממס הבלו.

כאמור, לכך מצטרפים מחירי הנפט העולמיים שחוו ירידה מהותית בחודש האחרון בשל החשש ממיתון עולמי מול האינפלציה הדוהרת, ויחד – יושג גם בישראל מחיר דלק שפוי יחסית, שחשוב לזכור כי הוא עדיין יקר יותר מרוב מדינות העולם המערבי.

Inner 620/130

 

במקביל המס על הסולר (בלו) אף הוא הופחת בחמישי אגורות, כזכור.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה