לא מתעייפים על הכביש: נהגי משאיות יאתרו ויזמינו חניה ומנוחה

בשורה לנהגי המשאיות | טראקנט מכוונת לאחד התחומים הצומחים בתחום ההובלות – שירותי איתור והזמנת מקומות חניה ומנוחה מאובטחים למשאיות ונהגיהן | החברה חתמה על מזכר הבנות עם חברה מקבוצת פולקסוואגן המתמחה בשירותי איתור והזמנת מקומות חניה ומנוחה מאובטחים למשאיות ונהגיהן בכ-47,000 נקודות חניה על פני 32 מדינות באירופה | השירות יופעל באמצעות אפליקצייה ייעודית עם למעלה ממיליון משתמשים

משאיות בתנועה | צילום: Rasica שאטרסטוק

טראקנט, המפתחת פלטפורמה המאפשרת התאמה חכמה בין מקום פנוי להובלה במשאיות לבין מטענים לשיפור היעילות והרווחיות של החברות הודיעה אתמול כי חתמה על  מסמך הבנות ראשוני בין טראקנט לבין חברה מקבוצת פולקסוואגן המתמחה בשירותי איתור והזמנת מקומות חניה ומנוחה מאובטחים למשאיות ונהגיהן בכ-47,000 נקודות חניה על פני 32 מדינות באירופה.

החברה LogPay Transport Services מפעילה תחת המותג “Truck Parking Europe” ובאמצעות אפליקציית מובייל ייחודית שלה כ-1,300,000 התקנות, שירותי איתור והזמנת מקומות חניה ומנוחה מאובטחים למשאיות ונהגיהן.

במסגרת שיתוף הפעולה בין הצדדים החברות יפעלו כדי להקים מיזם משותף אפשרי או צורה אחרת של שותפות בדרך של רכישת נכסים, רכישת מניות, מיזוג או כל מתכונת חוקית אחרת שיבחרו. כמו כן שתי החברות יפעלו לפתח  קשרים עסקיים לקידום המוצרים והשירותים המוצעים על ידי הצדדים.

יצויין כי על פי ההבנות  יפעלו הצדדים לקידום שיתוף הפעולה ביניהם, לפי שיקול דעתם, ולהתקשרות בהסכם שיתוף פעולה מפורט ומחייב בתוך 120 יום ממעוד אישור מסמך ההבנות. אולם במסמך הובהר כי ככל שהצדדים לא יגיעו להסכמות ולא יחתם הסכם מפורט בתוך התקופה הנ"ל (לרבות ככל שתוארך בהסכמה), מסמך ההבנות לא יחייב את הצדדים, למעט התחייבויות הדדיות של הצדדים לשמירת סודיות הקבועות במסמך.

חנן פרידמן, מנכ״ל ומייסד החברה אמר עם פרסום הדברים: "שיתוף הפעולה בין החברות יגדיל לנו בצורה משמעותית את פוטנציאל הלקוחות ויפגיש בין שתי חברות שכל אחת מנהלת מאגר של מידע בעל ערך, שיתרום לצמיחתנו. באמצעות הדאטה של LogPay Transport Services, טראקנט תוכל לאפשר התאמה טובה ואיכותיות למשאיות אשר סיימו את מסלולן וכעת נותרו ריקות ואילו LogPay, תוכל להגדיל בצורה משמעותית את קהל משתמשיה על סמך הדאטה שלנו. התחום החדש אליו אנחנו נכנסים היום, תחום הזמנת החניות בצורה בטוחה, הפך למשמעותי מאוד באירופה וארה״ב ופותר חלק מהבעיות בשרשרת האספקה ואת הצורך לחניה בטוחה הנובע מהגברת האלימות והגניבות אליהן חשופים משתמשי הדרך".

"האפליקציה של LogPay, המפעילה את המותג "Truck Parking Europe",  מאפשרת למעל למיליון משתמשי האפליקציה להזמין מקום מראש ולשלם על אחת מ-47,000 מקומות החניה הפזורים ברחבי אירופה ובכך לתת מענה לביטחון של הנהגים בדרכים. באמצעות השירות של Truck Parking Europe הנהגים לא יעצרו עוד בצידי הדרך למנוחה, אלא בחניון מוגן ומנוטר להתרעננות בטוחה. השירות שאנחנו מציעים יאפשר לנהגים תכנון הוליסטי של הנסיעה, כך שכבר בתחילתה יוכל הנהג/סדרן העבודה של חברות ההובלה לשריין את החניות מראש ולא לעבוד על מערכות נפרדות, זאת משום שנבצע אינטגרציה בין הפלטפורמות ומערכות הטלמטתיקה שטראקנט מחוברת אליהן כבר היום ונדאג להטמעת מערכת Truck Parking Europe במערכת שלנו", סיכם.

אוטומציה מלאה

Trucknet Enterprise מספקת פלטפורמה דיגיטלית ALL IN ONE ירוקה, מבוססת ענן, המאפשרת לחברות תחבורה ולוגיסטיקה להפחית את עלויות ההובלה ולחסוך במשאבים על ידי אופטימיזציה של משלוחים בכל אופני התחבורה וזאת באמצעות בינה מלאכותית (AI), בינה עסקית (BI) ולמידת מכונה (ML). הפלטפורמה כוללת כלי מקוון לחישוב פליטות CO2 של ציי רכב ויכולות התאמה אוטומטית חכמה על בסיס מיקום בין משאיות למטענים, הכוללת פתרון תשלום קל ומהיר לשוק ה-B2B.

הפלטפורמה של Trucknet מאפשרת לחברות הובלה ולוגיסטיקה למזער את הנסיעות הריקות באופן משמעותי, על ידי ממשק תיעדוף אוטומטי של רכבים זמינים עם חברות אחרות בתחום התחבורה והלוגיסטיקה, על ידי ביצוע התאמה חכמה על בסיס מיקום בין משאיות ריקות לבין מטענים.

הפתרון של Trucknet מאפשר אוטומציה מלאה ואופטימיזציה של תובלה יבשתית עבור חברות המנהלות ציי רכב מסחריים וצרכנים של שירותי לוגיסטיקה לכדי  התייעלות והוזלה משמעותית בעלויות, ובכך משפרת את היעילות והרווחיות של החברות, מוזילה את מחיר השירות,  מגדילה את הרווחיות, מפחיתה את כמות המשאיות הריקות בכבישים וכתוצאה מכך מפחיתה את פליטת המזהמים והפגיעה באיכות הסביבה, ומסייעת בהפחתת מספר תאונות הדרכים בהן מעורבות משאיות. נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מלמדים כי ב-30% מתאונות הדרכים מעורבים כלי רכב כבשדים וכי שיעור ההרוגים הולכי רגל במרחב העירוני מפגיעת רכב כבד, משאיות ואוטובוסים, עומד על 23%.

החברה, שמה לה למטרה לייסד מערך מקצועי ייחודי בתחום התחבורה השיתופית החכמה. פלטפורמת התוכנה של Trucknet מתממשקת עם כלל מערכות סידור העבודה – TMS ומערכות טלמאטיקה המובילות, ובכך מאפשרת לחברות ההובלה שיפור ואופטימיזציה בניהול ציי הרכב ושיתוף משאבים, תוך שימוש הדדי במסמכים דיגיטליים (ללא צורך בהדפסתם), טראקנט פיתחה ממשקים לניהול המותאמים לנהגים וללקוח הסופי המאפשרים חיבוריות מלאה, ניטור ושקיפות וכן, מתן פתרונות לביצוע תשלומים באמצעות המערכת.

טראקנט פועלת בשוק התחבורה והלוגיסטיקה הבינלאומי ששווי מוערך בכ-19.36 טריליון דולרים, ונכון לשנת 2020 לחברה כחצי מיליון משאיות מחוברות וכ-4,000 לקוחות. נתוני המשאיות הריקות בעולם: אירופה 27%, ארצות הברית 36% ואסיה 46%.

החברה ביצעה פיילוט משותף עם קבוצת רנו במהלך חודש אוקטובר 2020,  במהלכו בוצעה התחברות למערכת bid של רנו, המבצעת מרכזים לכל הזמנת עבודה ודרכה איתרה את הקבלנים כל בסיס המיקום שלהם ביחס לבקשות של רנו. הפיילוט הוכיח כי שימוש בפלטפורמה מביא לכדי שיפור של 17% ביעילות וברווחיות  שירותי הלוגיסטיקה עד לכדי חיסכון של 115,000 יורו בשבועיים ב268 נסיעות  מתוך 371 נסיעות (הצלחה של 68%).

תוצאות הניסוי המחישו את יכולתה של הפלטפורמה לייעל ולחסוך עלויות הובלה לחברות לוגיסטיקה, בשל העובדה שפלטפורמת טראקנט מתאימה את הזמנות ההובלה לקבלני הובלות, בין היתר, על סמך קרבתם הגיאוגרפית למיקום המטען, מה שמאפשר להם להגיש הצעות מחיר זולות יותר וכך לחסוך בעלות ההובלה.

החברה שהוקמה בשנת 2016 על ידי מר חנן פרידמן המכהן כמנכ״ל החברה, מעסיקה כ-40 עובדים הפרוסים על פני משרדים בעולם. לטראקנט הסכמים חתומים ופיילוטים עם חברות מובילות בארץ ובעולם ביניהן DSV ,LA POSTE, ,DPD ,Chronopost Allcargo דואר ישראל ועוד.

כתיבת תגובה