נוכל הנדל"ן ישלם 8 מיליון פיצוי ללקוחותיו

כשש וחצי שנות מאסר ושמונה מיליון שקלים, זהו סכום הפיצוי שישלם נוכל הנדל"ן גיא מונסונגו שגבה דמי רצינות מלקוחותיו על קרקעות שידע שלעולם לא יופשרו ויאושרו לבנייה

גיא מונסונגו | יח"צ

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר את דינו של גיא מונסונגו ל-77 חודשי מאסר בפועל (6 שנים וארבעה חודשים), תשלום פיצויים לנפגעי העבירה על סך 8 מיליון ₪ וחילוט על סך 2 מיליון ₪,  לאחר שהורשע בעבירות מרמה, זיוף, הונאת נושים, הלבנת הון, עבירות מס ועוד.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

על פי כתב האישום מחודש יוני השנה, בו הודה הנאשם במסגרת הסדר טיעון לאחר הליך גישור, פעל מונסונגו למכור זכויות פרויקטים בנדל"ן ביודעו כי לא יצאו לפועל, בין אם בשל כך שאין לו זכות חוזית בפרויקטים, ובין אם בשל כך שמעולם לא הגיש בקשות להיתרי בנייה לעיריות.

למעשה, מטרתו הייתה לקבל לידיו במרמה כמה שיותר "דמי רצינות" שגבה מלקוחות הרכישה, שנעו בסכומים של עשרות אלפי שקלים מכל לקוח והגיעו אף ל-200 אלף ₪ מכל לקוח. הנאשם השתמש בכסף שהתקבל לשימושיו האישיים הרבים והשונים, ולא למטרות שלשמן התקבל.

בהחלטתו קבע ביהמ"ש: "אין חולק כי מעשיו של הנאשם חמורים, מכוערים, וכאלה שהובילו לפגיעה קשה בעשרות רבות של קורבנות העבירה. הנאשם פעל במסגרת תכנית מרמה מתוחכמת, במספר מישורים כמפורט בכתב האישום המתוקן, והכל על-מנת ליצור מצגי שווא ולקבל את כספי קורבנות העבירה במרמה.

"אין מדובר במעידה נקודתית, אין מדובר בכשל חד פעמי אלא בתכנית מסועפת, בה התמיד הנאשם ופעל לאורך תקופה ממושכת. יתרה מכך, תכנית המרמה, למרבה הצער, נשאה פירות, והנאשם- ביחד עם אחרים- גרף סכומי כסף משמעותיים ביותר, אשר חלקם הקטן נתפס על-ידי רשויות החקירה, והוא עתיד להיות מחולק בין קורבנות העבירה, בהליך נפרד".

התיק נוהל על ידי עו"ד רחלי חזן פלדמן מפרקליטות מחוז ת"א (פלילי).

כתיבת תגובה