צפו: עם מה אילון מאסק נכנס למשרדי טוויטר

אולי זה הפחד מבית המשפט, אולי סתם כי בסתר ליבו הוא רצה להיות הבעלים של טוויטר למרות 44 המיליארדים שהדבר יגבה ממנו – אילון מאסק הצהיר כי הוא מתכוון להשלים את הרכישה של הרשת החברתית הגדולה עד יום שישי הקרוב, ופרסם מי ילוו אותו ברכישה | ועם איזה פריט הזוי בחר מאסק להגיע למשרדי החברה שאוטוטו תהיה בבעלותו?

אילון מאסק וטוויטר | צילום: מוחמד חסן, Pixabay

"עד יום שישי הקרוב ארכוש את טוויטר", את הציטטה הזו שהגיעה מפי גורמים המעורים בפרטי עסקת טוויטר-מאסק, חשפה לראשונה סוכנות הידיעות בלומברג לאחר שמאסק חשף אותה בשיחת וידאו עם בנקאים, וזו התפשטה בעולם במהירות הבזק. אילון מאסק, האיש שרכש את טוויטר, התחרט, ואז בית המשפט התערב – צפוי לסיים עוד השבוע (מחר, לפי הדיווחים השונים, אבל אצל מאסק – מי יודע) את עסקת הענק של רכישת טוויטר.

כזכור בפעם הראשונה בישר מאסק לעוקביו ברשת החברתית טוויטר בחודש אפריל האחרון, כי הוא מתכוונן לרכוש את הרשת החברתית. גם כשחזר בו מעסקה, הוא בחר לעשות זאת באמצעות אותה פלטפורמה, אך אנשי טוויטר לא וויתרו. מאסק הציע הצעה הגבוהה מאוד משווי החברה? שישלם ויעמוד מאחורי מילתו, וכך פתחה החברה בהליך משפטי. לפני יומיים דיווחה כאמור 'בלומברג' כי האיש העשיר בעולם ירכוש עד יום שישי הקרוב את טוויטר ב-44 מילארד דולרים.

לשם כך הוא גייס, כך דווח, ​משקיעים שיהיו שותפים בבעלות החברה, על פי הדיווחים אלה יהיו מורגן סטנלי, בנק אוף אמריקה וברקליס שישמשו כמממנים העיקריים. ואלה התחייבו לסייע במימון רכישתה, כל אחד מהם יפריש כ-2.5 מיליארד דולר כמימון חוב. זאת, לא לפני ששופט בית המשפט בדלוור, דחק אותו לפינה והעניק לו מועד אחרון לסיים את הליך הרכישה. לפי הדיווחים, מסמכי השותפות של המשקיעים, עומדים בהליכי חתימה אחרונים והבשורה על סיום הסאגה תגיע לכאורה במועד שנקבע.

כזכור, מאסק טען כי דוחות החברה ונתונים שנמסרו לו על ידי טוויטר בעת שחתם על הסכם הרכישה הראשוני, היו בחלקם חסרים או לא נכונים. בעיקר התייחס מאסק לדאטה, מספר המשתמשים האמיתי (האנושיים, ללא בוטים) העושים שימוש ברשת. אולם עתה חזר בו מאסק כאמור מטענותיו וישלם את המחיר שנקב ושעליו חתם מלכתחילה.

 

אתמול נכנס מאסק לראשונה למשרד טוויטר, וכרגיל הוא היה חייב להיות מקורי. בשל כך נכנס כשבידיו כיור, וצייץ לעוקביו: "נכנסים למטה של טוויטר – תנו לזה לשקוע!". הכיור שבידו, נועד לקרוץ למשחק מילים באנגלית, שבה עבור 'לשקוע' ו'כיור', נעשה שימוש באותה מילה.

צפו בסרטון מתוך חשבון הטוויטר של אילון מאסק

כתיבת תגובה