נחשף לראשונה בניין האשפוז והמיון הממוגן של המרכז הרפואי ברזילי באשקלון

בניין האשפוז הממוגן יכלול בתוכו חדרי מיון, חדרי ניתוח, מחלקות טיפול נמרץ, מכון דימות ומחלקות אשפוז * בסיור שהוביל מנכ"ל ברזילי ד"ר חזי לוי השתתפו עשרות עיתונאים מכל כלי התקשורת המובילים בישראל * בשבוע הבא ייחנך הבניין במעמד ראש הממשלה וסגן שר הבריאות

המרכז הרפואי ברזילי באשקלון

בסיור עם כלי תקשורת רבים ובמסיבת עיתונאים מרשימה חשף מנכ"ל המרכז הרפואי ברזילי ד"ר חזי לוי בפני עשרות עיתונאים את הבניין הממוגן ההיסטורי והמרשים שנבנה בברזילי וייחנך רשמית בשבוע הבא במעמד ראש הממשלה מר בנימין נתניהו וסגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן.

בשנים האחרונות תיפקד המרכז הרפואי ברזילי כבית החולים הקרוב ביותר לחזית הטרור הדרומית, וצוותיו סיפקו מענה רפואי מקצועי בתת תנאי חירום, כאשר גם תחת ירי רקטות בלתי פוסק, המשיכו הצוותים להעניק את השירות למטופלים בפחד תמידי מאסון שיכול חלילה להתרחש בהיעדר מיגון.

בשבוע הבא ייחנך בניין האשפוז הממוגן ולקראת פתיחתו סיירו עשרות עיתונאים מכל כלי התקשורת בישראל, בבניין הממוגן שמהווה קפיצת מדרגה משמעותית ברפואה בדרום.

העיתונאים הרבים סבבו במסדרונות החדשים והבוהקים ולא האמינו למראה עיניהם. המוטיב שחזר על עצמו ושוב ושוב אצל המסיירים עסק בכך שהרפואה בדרום הארץ עוברת מהפכה משמעותית לא רב תחום המיגון אלא גם בתחום התנאים המצוינים.

הבניין החדש והממוגן של ברזילי יכלול 280 מיטות לשעת חירום, חדרי מיון למיניהם, כולל מיון ילדים, חדרי טראומה ומכון דימות חדש, כל אלה ישוכנו מתחת לפני הקרקע. מעליהם יהיו מחלקות טיפול נמרץ ילדים ונשימתי, מחלקת ילדים חדשה ושתי קומות של מחלקות כירורגיות.

במהלך מסיבת העיתונאים סיפר ד"ר חזי לוי מנכ"ל ברזילי על עשרה חדרי ניתוח חדשים, מבהיקים ומתועשים שיוצרו באיטליה ומורכבים בארץ על ידי בנאים איטלקים מומחים שהגיעו במיוחד לצורך הפרויקט.

עוד גילה כי בבניין הממוגן הושקעו 550 מיליון שקל, כשני שליש מהמדינה ושליש מתרומות. הבניה בוצעה על ידי 130 עובדים ונמשכה שבע שנים.

מנכ"ל המרכז הרפואי ד"ר חזי לוי ציין כי חדר המיון החדשני והמקצועי ערוך לטפל כעת בחולים גם בעתות מלחמה בצורה ממוגנת.

עוד מסביר ד"ר לוי: "עד היום נאלצנו להעניק את המענה הרפואי בתנאים לא תנאים תחת איום טילים תמידי, ומעתה אנו זוכים לברך על המוגמר ולהציג בניין אשפוז ממוגן ומרווח – דבר אשר ישפר את איכות הרפואה בכל איזור הדרום".

"במקום המחלקות הישנות פתאום רואים בית חולים עם תשתיות מודרניות וארכיטקטורה יפה, שהחולים שלנו ובוודאי גם הצוות המסור ראויים לה. הבאנו טכנולוגיות מהמתקדמות ביותר בעולם, גם ברנטגן וגם בחדרי הניתוח. אל האגף הזה יצטרף בעתיד גם בניין השיקום החדש שנבנה בסמוך, שתהיה בו בריכה טיפולית גדולה, והרי לך מהפכה. הליכה של מאה מטר בלבד מהמיון הישן, הקטן והרעוע, מקפיצה אותנו עשרות שנות אור קדימה".

כתיבת תגובה