נחתם: עדכון להסכם מיזוג איגוד עם מזרחי

שני הבנקים יערערו לבית הדין של הרשות להגבלים עסקיים במטרה לאשר את הסכם רכישת הבעלות המעודכן על הבנק, בכ-1.5 מיליארד שקלים

בנק מזרחי, אילוסטרציה. צילום: יח"צ

בנק מזרחי טפחות הודיע על ביצוע עדכון להסכם שחתם לפני כשנה עם בנק איגוד במטרה למזג בין שני הבנקים. שווי הבנק חושב לפי מכפיל הון של 0.6 ומשקף שווי של כ-1.5 מיליארד שקלים. העדכון מעניק תוקף להסכם עד אוגוסט 2019, במטרה להשיג עד אז את אישור הרשות להגבלים עסקיים.

בהודעה ששלח מזרחי לבורסה נאמר, כי הבנקים מזרחי ואיגוד יערערו לבית הדין של רשות ההגבלים נגד החלטת הרשות לפסילת המיזוג.

250/200 סייד בר + קובייה

כזכור, הפסילה של ממלא מקום הממונה על ההגבלים העסקיים, עו"ד אורי שוורץ, באה לאחר שנטען כי בנק איגוד מוסיף כיום לתחרות בין הבנקים ומיזוגו עם מזרחי עלול לפגוע בתחרות שממילא כמעט אינה קיימת כיום במערכת הבנקאית לטובת הלקוחות הפרטיים.

מול הטענה כי איגוד מהווה נתח שוק של 2.5% בלבד ממערכת הבנקאות, הביאה הרשות נתונים שהוכיחו כי קצב גיוס הלקוחות הפרטיים של איגוד משביע רצון ומהווה מתחרה נוסף על שוק הבנקאות הפרטית.

בעלי השליטה באיגוד, משפחות מנור, לנדאו, שלמה אליהו ויעל אלמוג-זכאי המחזיקים יחד ב-75% ממניות הבנק פיטרו לאחרונה את ישראל טראו, מנכ"ל בנק איגוד בטענה כי סיפק לרשות ההגבלים העסקיים מספר סיבות נגד המיזוג, ומינו תחתיו את שבי שמר.

 

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה