ניו-יורק ות"א משלבות ידיים: רישום כפול כבר בהנפקה

בורסת ניו יורק (NYSE) והבורסה בתל אביב חתמו על מזכר הבנות שמטרתו לעודד רישום כפול של חברות ישראליות | במסגרת שיתוף הפעולה, החברות הישראליות יוכלו להנפיק בשתי הבורסות במקביל כבר בשלב ההנפקה בשיתוף בנקי השקעות בינלאומיים | שיתוף הפעולה כולל גם בחינת מוצרים חדשים בתחום הנכסים הדיגיטליים, ה-ESG, קרנות סל, מדדים ונתונים

בורסת ניו-יורק | צילום: Andriy Blokhin, שאטרסטוק

הבורסה לניירות ערך בניו יורק (NYSE), חלק מחברת (Intercontinental Exchange Inc) ICE (NYSE: ICE), והבורסה לניירות ערך בתל אביב (ת"א-ברסה) חתמו היום על מזכר הבנות לשיתוף פעולה נרחב הכולל רישום כפול של חברות ישראליות.

NYSE והבורסה בתל אביב יבחנו במשותף דרכים לזיהוי חברות חדשות המועמדות לרישום כפול, יקדמו את היתרונות הכרוכים ברישום כפול ויקדמו מאמצי שיווק בנושא. במסגרת שיתוף הפעולה, החברות הישראליות יוכלו להנפיק בשתי הבורסות במקביל כבר בשלב ההנפקה בשיתוף בנקי השקעות בינלאומיים. כמו כן, שתי הבורסות יפעלו לפתח מוצרים חדשים בתחום הנכסים הדיגיטליים, ובתחומים נוספים כגון: ESG, קרנות סל, מדדים ונתונים.

מזכר ההבנות גובש במהלך ביקורם של מנכ"ל הבורסה, איתי בן זאב ויו"ר דירקטוריון הבורסה סלאח סעאבנה, בבורסת NYSE.

"NYSE שמחה להכריז על שיתוף הפעולה עם הבורסה בתל אביב, המאפשר לשתי הבורסות, הידועות בחדשנותן, לחלוק את הניסיון והמומחיות שלהן", אמרה לין מרטין, נשיאת NYSE. "מיזם הרישום הכפול בין שתי הבורסות יספק למשקיעים הישראלים והבינלאומיים חשיפה לחברות הנסחרות ולפעילות הכלכלית בשני השווקים. החשיבות של שוקי ההון הגלובליים שלנו מעולם לא הייתה כה גדולה; אנחנו מתכוונים להמחיש מה שתי בורסות גדולות יכולות להשיג כשהן משתפות פעולה".

חברות דואליות שנסחרות בשתי הבורסות במסגרת הרישום הכפול יוכלו להרחיב את מאגר המשקיעים העומד לרשותן ולספק למשקיעים חשיפה לשתיים מהכלכלות החדשניות בעולם כיום.

איתי בן זאב, מנכ"ל הבורסה לניירות ערך אמר: "מדובר בצעד חשוב שנועד לייצר שיתופי פעולה בין שתי הבורסות, על מנת לעודד חברות ישראליות לבצע רישום כפול. הרישום הכפול הוא אינטרס מהותי של מדינת ישראל ושל החברות עצמן שמטרתו, מצד אחד, לחזק את הזיקה של החברות לישראל ומצד שני, לאפשר לחברות ליהנות מהיתרונות של רישום בבורסה הגדולה בעולם. המהלך מתבקש עוד יותר בתקופות של חוסר יציבות ואי וודאות בשווקים. בנוסף, שתי הבורסות יפעלו יחד לפיתוח מוצרים פיננסיים שונים שיתרמו לגיוון ושכלול שוק ההון הישראלי. ההסכם עם בורסת ניו יורק הוא צעד טבעי להמשך תנופתה של הבורסה הישראלית שממשיכה להציג צמיחה בכל תחומי הפעילות, כמו גם איתנות ויציבות של המדדים המובילים בתקופה סוערת זו".

כתיבת תגובה