ניסנקורן: הבאת AIR INDIA היא תחרות לא הוגנת

לאחר שנודע כי בכוונת הממשלה לאשר לחברת התעופה ההודית AIR INDIA לטוס לישראל וממנה בנתיב קצר משמעותית מזה המתאפשר לחברות ישראליות, קרא ניסנקורן לנתניהו וכץ לעצור את האפליה לרעה של החברות המקומיות.

מטוס של אייר אינדיה shutterstock

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן העביר הבוקר (ה') מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשר התחבורה ישראל כץ בו קרא להם ניסנקורן לעצור את התחרות הבלתי-הוגנת והאפליה לרעה של חברות תעופה ישראליות לעומת חברות תעופה זרות.

מכתבו של ניסנקורן הגיע בין היתר לאחר שנודע כי בכוונת הממשלה לאשר לחברת התעופה ההודית AIR INDIA לטוס לישראל וממנה בנתיב טיסה מיוחד, העובר מעל ערב הסעודית. נתיב זה מקצר את משך הטיסה בשעתיים לעומת משך טיסה של חברות ישראליות להודו, שמסיבות ביטחוניות נבצר מהן לטוס מעל מדינות כמו ערב הסעודית.

ניסנקורן במכתבו מסביר כי החלטה שכזו אינה לוקחת בחשבון מגבלות המוטלות על חברות תעופה ישראליות, מעצם היותן כאלה, יוצאת תחרות בלתי הוגנת ומפלה לרעה את ענף התעופה הישראלי. תוצאת הדברים הינה שהממשלה מעדיפה חברות זרות על פני חברות ישראליות תוך פגיעה כלכלית קשה בחברות הישראליות ובפרנסתם של אלפי עובדים ישראלים מסורים.

במכתבו קרא ניסנקורן "לעצור כל מהלך היוצר תחרות בלתי הוגנת בין חברות תעופה ישראליות לחברות תעופה זרות, עד אשר יימצאו הדרכים שיאפשרו לחברות התעופה הישראליות להתחרות בצורה הוגנת ושוויונית אל מול החברות הזרות".

 

כתיבת תגובה