נמצאו האשמים במשבר הדיור שלא דועך – ראשי הערים

אביגדור יצחקי, יושב ראש מטה הדיור, בכנס התאחדות בוני הארץ באילת: אנחנו מנהלים משא ומתן עם ראשי הערים על מנת שיגדילו את ממוצע היתרי הבנייה שהם מעניקים והדרישות שלהם רק הולכות וגדלות

דרישות הולכות וגדלות. יצחקי. (ארכיון) צילום: מרים אלסטר | פלאש 90

בכנס של התאחדות בוני הארץ שנערך בשבוע שעבר באילת, סיפר יושב ראש מטה הדיור, אביגדור יצחקי, על חוויותיו בעבודה מול ראשי הערים בישראל. מתברר שהניסיון הממשלתי לעודד את ראשי הערים להוציא היתרי עבודה, עולה למדינה לא מעט מיליונים.

לדברי יצחקי, ראשי הערים הפכו מפונקים. הם גילו את התקציב הגדול שהמדינה הקצתה לעניין והם מנסים לנצל אותו עד תום. יצחקי סיפר כי הוא נפגש מידי שבוע עם 15-20 ראשי ערים שדורשים תשתיות עוד טרם אישרו היתרי בנייה.

sorek-box

“יש בתקציב של השנתיים הבאות רבע מיליארד שקל עבור תמריצים לראשי ערים שיעלו את ממוצע היתרי הבנייה שהם מעניקים. ערים שמצליחות להעלות את הממוצע, מקבלות בין 10 ל-15 אלף שקל לדירה רגילה ובין 15 ל-20 אלף שקל לדירה במסגרת התחדשות עירונית.

“יש לנו איתם משא ומתן ויש להם דרישות שרק הולכות וגדלות. בעבר דובר על כיתות לימוד ובתי ספר, עכשיו כבר דורשים אצטדיון. ג’קי סבג בנהרייה רוצה אצטדיון כדורגל ולא מוכן לדבר איתנו לפני שנאשר את זה. זה לא מעניין את ראשי הערים שהקבלנים כבר שילמו על הקרקע”.

תגובה אחת ל: "נמצאו האשמים במשבר הדיור שלא דועך – ראשי הערים"

 1. הי חברים. זה לא משנה מי אשם במצב השאלה היא האם יש מי שרוצה לפתור את המשבר???
  היחידים שיש להם אינטרס בפתרון המשבר זה האזרח הפשוט. ולכן הסיכוי שיתנה משהו ממשי בענין הוא אפסי!!!
  שימו לב על כל הפתרונות מספרים שבסוף יחד עם עוד כמה דברים זה יעזור קצת למתן את השוק
  יש פתרון אחד פשוט מאד והוא שהמדינה תמכור את הקרקעות עם פחות רווח בעלות נמוכה ותוציא מכרזים גדולים ביחד במסה אחת ולא כמה מאות בכל פעם
  אבל דבר כזה יגרום לטלטלה בשוק לאף אחד אין ענין בזה חוץ מלנו האזרחים הקטנים שרוצים לקנות דירה במחיר סביר.
  ולכן מסתפקים בפעולות קטנות שאולי יגרמו לירידה מינורית במחיר ויאפשרו לפולויטיקאים לנופף למצביעים בהישיגים בתחום הנדלן.
  ומי שמחכה לירידה במחירים שימשיך לחכות, מאז קום המדינה המחירים עולים ואין סיבה שזה ישתנה….

כתיבת תגובה