נמשך המצוד אחרי סרבני ומעלימי מס בחברה הערבית

במסגרת “מסלול בטוח” והמאבק בפשיעה הכלכלית בחברה הערבית: רשות המסים ומשטרת ישראל פעלו כנגד סרבני מס באום אל פחם | במסגרת הפעילות עוקלו 17 כלי רכב ונעצר חשוד אחד | ברהט נעצרו שלשה חשודים ונתפסו 600 אלף ש”ח במזומן, עוקלו שישה רכבים וכ-7 מיליון ש”ח

כספים שנתפסו במסגרת מבצע 'מסלול בטוח' | צילום: דוברות רשות המסים

בלשי משמר הגבול של משטרת ישראל יחד עם רשות המסים וגורמי אכיפה נוספים פעלו בעיר רהט במסגרת המבצע ‘מסלול בטוח’ לטיפול בעברייני מס החשודים בקיזוז חשבוניות פיקטיביות; במסגרת הפעילות עוקלו כ-7 מיליון ש”ח, מזומן בסך של כ-600,000 ₪, זהב ושישה רכבים, ונעצרו שלושה חשודים.

לפנות בוקר בוצעה פעילות של היחידה המרכזית של מג”ב דרום ולוחמי מג”ב וחוליית הלבנת הון ימ”ר נגב יחד עם משרד מע״מ באר שבע ויחידת הפירוקים ברשות המסים בעיר רהט. במסגרת הפעילות בוצעו חיפושים וביקורות בבתים ובעסקים של מספר חשודים, אשר בין היתר חשודים בקיזוז חשבוניות מס פיקטיביות בהיקפים של עשרות מיליוני שקלים.

במסגרת החיפושים נתפס מזומן בסך של כ-600,000 שח, זהב במשקל של כ-2 ק״ג, המחאות מהרש״פ בשווי של מיליון ש״ח, והמחאות נוספות מלקוחות בשווי של כ-7 מיליון ₪ שנתפסו בהתאם לסעיף 112 א׳ לחוק מעמ. כמו כן, עוקלו שישה כלי רכב, ביניהם רכבי יוקרה. באחד מבתי העסק שנבדקו נעצרו מעסיק, אחיו ושוהה בלתי חוקי.

זהב ומזומן שנתפסו במסגרת מבצע ‘מסלול בטוח’ | צילום: דוברות רשות המסים

שלושת החשודים הועברו לחקירה ברשות המיסים ובמשמר הגבול.

קודם לכן פורסם, כי במסגרת המאבק הלאומי לטיפול בפשיעה בחברה הערבית, לחיזוק המשילות וההרתעה, רשות המסים ומשטרת ישראל ערכו לפנות בוקר מבצע משותף באום אל פחם, במסגרתו נתפסו ועוקלו 16 רכבים, ואופנוע אחד.

הפעילות התמקדה ב-13 סרבני מס, חלקם גם יעדים של המשטרה, אשר צברו חובות בהיקף כולל של כ-6.8 מיליון ₪ למע״מ, מס הכנסה מסמ”ק. זאת למרות פעילות עובדי מע”מ חדרה יחד עם עיריית אום אל פחם לעידוד הסדרת חובות בתנאים מקלים לחייבים בעיר, אותה לא ניצלו סרבני המס.

 

Inner article

במסגרת המבצע, פשטו עובדי מע”מ חדרה יחד עם אנשי יחידת האכיפה הצפונית של רשות המיסים (הוצל״פ חיפה), יחידת חקירות מע״מ חיפה-הלבנת הון, שוטרי מרחב מנשה ולוחמי מג”ב של משטרת ישראל על בתיהם של החייבים. במהלך החיפושים נתפסו ועוקלו 16 רכבים, מתוכם 3 רכבי יוקרה, ואופנוע אחד. החקירה נגד החייבים עודנה בעיצומה, וכנגד חשוד אחד אף הוצא צו מעצר והוא הובא בפני שופט לצורך שחרור בתנאים מגבילים.

רכב שנתפס במסגרת מבצע ‘מסלול בטוח’ | צילום: דוברות רשות המסים

רשות המסים ומשטרת ישראל ימשיכו לפעול בכל הכלים העומדים לרשותן ובשיתוף פעולה על מנת לאכוף את כלל החוקים בכל מקום וזמן וזאת על מנת לשמר את המשילות, יכולת ההרתעה ולהגברת האכיפה הכלכלית למען אוצר המדינה.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה