נעים להכיר: WOZX – המטבע החדש של אפורס

מייסד אפל יחד עם סטיב ג'ובס שפרש לפני 35 שנה, חוזר לזירה עם טוקן דיגיטלי חדש בשם WOZX שמתסיס את עולם הקריפטו • המטבע זינק פי 28 מערכו הראשוני • בבסיס ההנפקה: שימוש באנרגיות ידידותיות לסביבה

סטיב ווזניאק | צילום: ניקולס הריסון, מקור: ויקיפדיה

ביקוש עצום נרשם למטבע הדיגיטלי החדש של מייסד אפל לשעבר סטיב ווזניאק. האיש שהקים את אפל ביחד עם סטיב ג'ונס, פרש ממנה לפני 35 שנה. בימים האחרונים הוא חוזר לזירה ומשגע את עולם הקריפטו עם טוקן דיגיטלי חדש בשם WOZX. מדובר במטבע מוגבל שניתן יהיה להשקיע באמצעותו בפרויקטים לחיסכון באנרגיה שנרשמו בפלטפורמת אפורס על ידי חברות אנרגיה.

בדיווח ב-TheMarker מאת סוכנויות הידיעות, צוטטה הודעתו של ווזניאק שספרה על הפרויקט: "ייסדנו את אפורס כדי להיות הפלטפורמה המבוזרת הראשונה שמאפשרת לכולם להשתתף וליהנות פיננסית מפרויקטים להתייעלות בתחום האנרגיה, וליצור שינוי סביבתי משמעותי".

על פי הדיווח נרשמו ביקושים אדירים מצד המשקיעים, מיד עם תחילת המסחר ב-WOZX בבורסת HBTC – אחת מבורסות הקריפטו הגדולות בעולם. בתוך 13 דקות הגיע הביקוש ל-950 מיליון דולר וערכו קפץ מ-10 סנט עם השקתו, ליותר מ-1.49 דולר. במקביל ייסחר ה-WOZX גם בבורסת מטבעות דיגיטליים נוספת, Bithumb Global.

כאמור המטבע הדיגיטלי מושק במסגרת הפרויקט של ווזניאק – אפורס (Efforce), במטרה להשתמש בטכנולוגיית בלוקצ'יין ובמטבעות קריפטו, כדי להקל על חברות לממן פרויקטים ידידותיים לסביבה.

בסוכנויות הידיעות הסבירו כי תהליך המימון והיישום של פרויקטים לחיסכון באנרגיה דרך פלטפורמת אפורס מתבצע כך: ראשית, חברת אנרגיה רושמת בפלטפורמה פרויקט מתוכנן לחיסכון באנרגיה, שנבחן ומאושר על ידי אפורס. בהמשך, אפורס מפתחת יחד עם החברה את הפרויקט, כולל הערכת היקף ההשקעה הנדרשת וחישוב התשואה החזויה על ההשקעה. בשלב זה מוצג הפרויקט המתוכנן בפלטפורמה, ומשתתפים מוזמנים להשקיע בו באמצעות טוקנים WOZX.

Inner article

בהמשך, אפורס עוקבת אחרי כמות האנרגיה שנחסכה בכל פרויקט באמצעות מונים חכמים בבלוקצ'יין, ואז משיבה למשקיעים את האנרגיה שנחסכה בצורה של "אשראי אנרגיה" הנמדד במגה-וואט-שעה, שאותו המשקיעים יכולים למכור או להשתמש בו – כך נאמר בהודעה.

"אפורס מאפשרת לבעלי עסקים לרשום בצורה בטוחה ברשת את הפרויקט שלהם לשדרוג מערכות אנרגיה, ואז להשיג מימון ממגוון משקיעים מרחבי העולם. כתוצאה מכך, לרשות החברות יהיה יותר כסף מזומן שבו יוכלו להשתמש למימון פרויקטים חיוניים אחרים כמו תשתיות או גיוס עובדים", אמר ראש הפרויקט והמייסד שותף של אפורס, יאקופו ויזטי.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה