גרסת הבנזין: קיה קרניבל – מבחן חוזר

קיה קרניבל כבר נבחן בעבר בביזנעס | מה גרם לכתבנו לבחון אותו שוב, מה מצא חן בעיניו במושבי הרכב, ומה הוא גילה בתא הכפפות שכל כך הפתיע אותו | מבחן חוזר למיניוואן הפופולרי, הפעם בגרסת הבנזין

קיה קרניבל | צילומים: יחיאל גרין

את קיה קרניבל כבר בחנתי ב'ביזנעס' לפני מעט יותר משנתיים בגרסת הדיזל המצוינת. אבל יש גם גרסת בנזין ולמרות הנטייה שלה לשתיינות היא תופסת נתח יפה במכירות. אז תיאמנו נסיעת מבחן ועל הדרך גיליתי כמה דברים, אחד מהם היה מונח בתא כפפות והפתיע גם אותי.

קיה קרניבל הושק בישראל בשנת 2021 בדגם חדש, בעיצוב מסובב ראשים, ותא נוסעים חדש לגמרי. יש כבר מתיחת פנים באופק, אך הדגם המחודש יגיע לישראל רק במחצית השנייה של 2024.

ניתן לבחור בין מנוע בנזין או דיזל ובשתי רמות גימור.

כאחד שנוהג מידי פעם בקרניבל, בדגם הקודם, אי אפשר שלא להתפעל מהשינוי שנעשה בתא הנוסעים. קודם כל הישיבה נמוכה יותר והתחושה של נסיעה ברכב כמעט משפחתי. דבר נוסף שבולט, הוא האזור בו נמצאת תיבת ההילוכים: התא בין הנהג לנוסע, שתפס גובה בדגם הקודם, הונמך משמעותית בקרניבל החדש, מה שנותן תחושת מרחב אחרת לגמרי. ומה הפריע לי? מתגי פתיחת הדלתות האחוריות, פריט שימושי ביותר למי שמסיע ילדים, הועבר ממקומו הנגיש בדגם הקודם מתחת להגה, וזה קצת מעצבן.

שני המסכים שנראים כמו מסך אחד, והפכו להיות סטנדרט בדגמי קיה החדשים, מרשימים מאד. מושב הנהג שרק הוא בכיוון חשמלי לא היה לי נח, אבל צבע המושבים הנדיר הזה הוא כמו פיצוי. מדובר במושבי בד בצבעים היפים ביותר שפגשתי אי פעם ברכב.

מאחור, דלתות חשמליות שנפתחות מעצמם (אם רק המפתח בכיס), ושני מושבי קפטן, כלומר: יש לנו רק 7 מושבים ברכב ולא 8, שזה מה שגורם לחלק גדול מהלקוחות לעבור למתחרה היקר יותר, טויוטה סיינה.

השורה השלישית מצוינת, יוכלו לשבת בה בנחת גם שלשה מבוגרים. תא המטען לא השתנה, למרות שינוי שיטת החישוב של קיה והדרך שלה לספור ליטרים בתא המטען, הוא נותר ענקי. הפתיחה שלו חשמלית או ידנית, תלוי ברמת הגימור.

הסיבה למבחן היא גרסת הבנזין. לא צריך הרבה לבדוק שזה לא סולר. לחיצה על מתג ההנעה ונעימת מנוע 6V חודרת את תא הנוסעים המבודד. מי שקורא את הסקירות שלי יודע שזו חולשה שמשלמים עליה הרבה בתחנת הדלק, אבל העוצמה של המנוע והדחיפה שמקבלים בכל לחיצה על הדוושה היא הסיבה שרבים מעדיפים את מנוע הבנזין של הקרניבל.

אני נוהג לפעמים להסתכל בנתוני הרכב שכתובים ברישיון שנמצא בדרך כלל בתא הכפפות, ומה שראיתי שם הפתיע גם אותי. רכב המבחן המצוחצח והמלוקק שריח של רכב חדש נודף מכל חלק בו הוא מבציר 2021. מה שאומר שהרכב הזה, שכבר נטחן על ידי כתבים ועיתונאי-רכב רבים, שלא חסים בדרך כלל על רכבי הדגמה, מרגיש כאילו הוא יצא אתמול מבטן האוניה, מה שאומר שתדמית האמינות הגבוהה של קיה, לא מגיעה מהאוויר. שאפו קיה ושאפו ליבואן.

אם תרצו, הפסקה הזו היא גם הסיכום שלי לנסיעת המבחן הזו.

6 תגובות ל: "גרסת הבנזין: קיה קרניבל – מבחן חוזר"

 1. הקרניבל מגיעה עם מושבים בצבע בז' יפה אבל מעור. רק רכב ההדגמה עדיין בד כמו בגרסה הישנה.

 2. בהחלט שיש מתיחת פנים עם שינויים עיצובים בפנים ובחוץ ביחידות התאורה, יגיע ארצה במחצית השנייה של 2024.

 3. מוזר, חזרה לבנזין?
  יש כיום קרניבל חדש עם מנוע טורבו 1.6…
  היברידי.
  חדש.

 4. המנוע 1.6 טרם הגיע לישראל, טרם נבחן ומחירו עדיין לא ידוע

  שים לב שנתוני המכירות של הבנזין הם גבוהים למרות שיש גירסת דיזל מצוינת שעולה מעט יותר, עדיין אנשים מעדיפים את העוצמה והשקט של מנוע הבנזין למרות שהוא שותה הרבה יותר דלק. זה העובדה ולכן טוב מאד שביזנעס לקחו גם את גירסת הבנזין למבחן וכל הכבוד על ההתמדה ועל הכתבות המרתקות של יחיאל גרין

 5. השאלה הגדולה מדוע היבואן הרשמי לא מביא לישראל גירסת 8 מקומות

  יש כמובן את הטיוטה שמחירה גבוה בהרבה מהקרניבל והיא הרבה פחות מפנקת

  חבל

 6. חבל שאין 8 מקומות

  מסכים לגמרי

  ושב תודה לביזנעס על הכתבות המרתקות

כתיבת תגובה