“נעניק תקציב לרשויות שיקיימו שווקים סיטונאיים מוזלים”

כך אומר שר החקלאות חה”כ אורי אריאל מהבית היהודי בתערוכת ‘אגרו משוב’ • אריאל הבטיח כי משרדו יעביר תקציב משמעותי על מנת לסייע לחקלאי ישראל בשיווק תוצרתם

השר אריאל ואבטיח צהוב. צילום: יח"צ

 

“אנחנו נעניק תקציב משמעותי לרשויות על מנת לקיים שווקים סיטונאיים של חקלאים עם מחירים מוזלים”, כך אמר היום (ג) שר החקלאות אורי אריאל בתערוכת “פרש אגרו משוב”, התערוכה החקלאית השנתית הגדולה בישראל שנפתחה הבוקר בגני התערוכה בתל אביב.

jerusalem-box

יושב ראש תערוכת פרש אגרו משוב, חיים אלוש, פנה לשר וביקש ממנו לתמוך ולהעניק לחקלאים כלים שיווקיים כדי ללמד את החקלאים כיצד לשווק את התוצרת שלהם. השר ענה לו בתגובה כי המשרד יעביר תקציב משמעותי על מנת לסייע לחקלאי ישראל בשיווק, וכן על ידי שווקים פתוחים ומסודרים.

מתן וילנאי, נשיא התערוכה ושגריר ישראל בסין לשעבר, קרא להעצים את החקלאות הישראלית: “החקלאות היא לא רק עניין כלכלי אלא זה עניין של חיבור עם ישראל לאדמותיו”.

בתערוכה יוצגו עשרות זנים של פירות וירקות שלא הוצגו עד היום, כגון” עגבניית “דורה” העגבנייה שמתקלפת ומלפפון יפני ארוך וטעים במיוחד מבית ‘הזרע’, אבטיח “מאיה” בעל מרקם קריספי של חברת ‘א.ב זרעים’, דלעת כחולה ומיני אבטיח של חברת ‘אוריג’ן’, ולאמיצים בלבד יוצג פלפל מהחריפים בעולם, שגדל בישראל Trinidad Scorpion שמגיע היישר מהערבה ועוד.

כמו כן, יוצגו תוצרת ממחלבות, יקבים, בתי בד ומכוורות, ביתני אוכל בסגנון השווקים המובילים בחו”ל. כל זאת, במטרה לחזק את מעמדה של ישראל כיצרנית מובילה ואיכותית של תוצרת חקלאית טרייה וייחודית.

 

side
ono-inner

כתיבת תגובה