נעצרו 6 חשודים בייבוא של עשרות טונות של ציאניד לישראל

במבצע משותף שערך המשרד להגנת הסביבה נעצרו 6 חשודים בייבוא לא חוקי של עשרות טונות של ציאניד • חקירה פלילית נפתחה כנגד כל המעורבים

תפיסת-ציאניד-פליקס-פינשטיין-המשרד-להגנת-הסביבה

במבצע משותף שנערך אתמול (ד') על ידי חוקרי המשטרה הירוקה במשרד להגנת הסביבה, רכזי חומרים מסוכנים במחוז חיפה במשרד וחוקרי מפלג הונאה חוף במשטרת ישראל, עוכבו ונעצרו לחקירה 6 חשודים, בגין ייבוא לא חוקי של חומרים מסוכנים. יצויין כי נגד כל המעורבים נפתחה חקירה פלילית.

על-פי החשד, יובא חומר רעיל ביותר מסוג ציאניד בכמות של עשרות טונות לאורך תקופה וללא אישורים והיתרים, מתוך מניעים כלכליים ותוך ביצוע עבירות מרמה וזיוף. הציאניד משמש לשימושים שונים בתעשייה, בהם גלוון (ציפוי) מתכות, וייבואו טעון בהיתרים.

technion-box

המבצע נערך לאחר שהמשטרה הירוקה איתרה שני משלוחי ציאניד שיובאו לנמל חיפה ולנתב"ג.

במסגרת המבצע נערכו חיפושים בשני מפעלים באזור חיפה ובבית פרטי, ונתפס ציוד אלקטרוני לצד מסמכים. במבצע לקחו חלק גורמים רבים ובין היתר נציגי המכס וצוותי כיבוי אש.

יוסי בר, מנהל המשטרה הירוקה: עצרנו ייבוא פיראטי של חומר רעיל ביותר, אשר בהיעדר פיקוח וייבוא מבוקר, יכול בקלות להתגלגל לידי גורמים עבריינים ולשימושים שונים לחלוטין מהמותרים בתעשייה  נמשיך לבצע פיקוח ואכיפה על חומרים מסוכנים כדי למנוע סיכונים לבריאות הציבור ולסביבה, ואני מברך על שיתוף הפעולה בין הגופים למיצוי האכיפה מול עבריינות סביבתית

side
Technion – inner

כתיבת תגובה