נפילות אינטרנט, חסימות אתרים: האיראנים מ(ח)כים בפינה

המשק הישראלי תחת מתקפת סייבר איראנית? • מנכ”ל חברת הסייבר Profero: “האיראנים שומרים מהלכים כדי להסלים את המתקפה אם תהיה תגובה ישראלית; פוטנציאל הנזק מהתקיפות האחרונות גדול ממה שהיה בפועל” • לדבריו, “המשק הישראלי לא מוכן”

איראן | צילום: חסן ג'די, פלאש 90

המתקפות הרבות שממשיכות ופוגעות במשק הישראלי, הם למעשה מתקפת סייבר איראנית שמתגברת וממשיכה לפגוע במשק הישראלי. “זו מתקפה רחבת היקף, המתעצמת בחודשים האחרונים וממשיכה גם בימים אלו, נגד כמעט כל הסקטורים- מחברות ביטוח כמו שירביט, דרך חברות שילוח ועד סטרטאפים ועסקים קטנים כדוגמת משרדי עו”ד. התקיפות שפורסמו הן רק מקצת מהפעולות המתרחשות כרגע נגד המשק הישראלי”, אומר עמרי שגב מויאל, מנכ”ל חברת הסייבר Profero.

שגב מויאל מתייחס גם לפוטנציאל הנזק, שלהערכת חברת הסייבר, גבוה יותר מתוצאותיו בפועל. “מתחקור המתקפות אנחנו מגלים שפוטנציאל הנזק הוא גדול יותר מהפגיעה בפועל, כך שסביר להניח שהאיראנים שומרים עוד מהלכים להסלמה. בדומה לאירועים ביטחוניים, יש כאן משחק של מקרה ותגובה בין שתי המדינות. לכן, חשוב לשים לב שאם תגיע תגובה ישראלית, המשק הישראלי, שאפשר להקביל אותו לעורף במלחמה, חייב להיות מוכן לגל תקיפה אגרסיבי הרבה יותר”.

250/200 סייד בר + קובייה

האם אנחנו לקראת החרפת המתקפה? מסתבר שבהחלט כן. “מה שראינו עד עכשיו”, אומר עמרי שגב מויאל, “זה רק קמצוץ למה שמדינה מסוגלת לעשות בכלי סייבר התקפיים”.

עמרי שגב מויאל | צילום: יח”צ

והוא מזהיר: “אסור לזלזל, מרבית המשק הוא לא ה’סייבר ניישן’ – עיריות, מתקנים, חברות פרטיות, רפואה פרטית וכו’ – לא מוכנים למתקפות סייבר בסדר גודל שכזה. כל מנהלת חברה חייבת ללמוד מהתקופה האחרונה ולהתכונן, יכול מאד להיות שאנחנו רק בתחילתו של גל ארוך בו המשק הישראלי יהיה נתון למתקפת סייבר שתלך ותסלים”.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה