נפתחו המסלולים הירוקים לתביעות פיצויים על מבצע 'מגן וחץ'

נפתחה המערכת להגשת תביעות מקוונות בגין נזק עקיף בעקבות מבצע 'מגן וחץ' | בין המסלולים: מסלול שכר עבודה למעסיקים שאיבדו 500 ש"ח לכל עובד, מסלול מחזורים לבעלי עסקים ומסלול חקלאים | הנפגעים שמתגוררים עד 7 ק"מ מהרצועה יוכלו לעשות שימוש במסלול האדום ללא הגבלת סכום הפיצוי

שיגור רקטות מעזה בפתח מבצע 'מגן וחץ' | צילום: עטיה מוחמד, פלאש 90

רשות המסים פתחה היום (א') את האפשרות להגשת תביעות מקוונות לפיצויים לעסקים בדרום עבור נזק עקיף שנגרם להם כתוצאה ממבצע 'מגן וחץ', ופרסמה את ההנחיות והטופס המקוון להגשת התביעה. הגשת התביעות תתאפשר עד 15.10.2023.

על פי מתווה הפיצויים שאושר על ידי ועדת הכספים, תקופת הזכאות לפיצויים היא החל מ-9.5.2023 ועד 13.5.2023 לעסקים מ-7 עד 40 ק"מ מהרצועה, ועד 15.5.2023 לעסקים עד 7 ק"מ מהרצועה. הפיצויים ישולמו באמצעות 3 מסלולים ירוקים חלופיים: מסלול שכר, מסלול מחזורים ומסלול חקלאים. תנאי הכרחי לתשלום פיצויים לעסקים הוא תשלום שכר עבודה לעובדים שלהם.

להלן עיקרי המסלולים הירוקים:

מסלול שכר עבודה – בגין אובדן שכר עבודה המשולם לעובדים המתגוררים עד 40 ק"מ מהרצועה נקבע סכום קצוב של 500 ₪ ליום עבודה לכל עובד. מסלול זה רלוונטי בשל היעדרות עובדים המועסקים במוסדות חינוך שנסגרו לפי הנחיות פיקוד העורף, הורים שנעדרו מעבודתם כדי להשגיח על ילדיהם וכן עובדים עם מוגבלות ועובדים המתגוררים עד 7 ק"מ מהרצועה.

מסלול מחזורים – בגין אובדן הרווחים של העסק לפי הירידה במחזור העסקות, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, ועד תקרת פיצויים של 625,000 ש"ח לעוסק. עסקים מענף המסחר והשירותים מ-7 עד 40 ק"מ מהרצועה לא יוכלו להגיש תביעה במסלול זה, כי לא הייתה להם הפסקת פעילות של יותר מ-7 ימים.

מסלול חקלאים – פיצויים לפי מספר עובדים בשטח החקלאי וקרבתו לגדר המערכת.

עסקים עד 7 ק"מ יוכלו לבחור בין הגשת תביעה באמצעות המסלול האדום שבתקנות הקבועות לבין הגשת תביעה במסלול מחזורים ו/או שכר. תביעות של עסקים עד 7 ק"מ, הן במסלול האדום והן במסלול מחזורים ו/או שכר, יהיו ללא הגבלת סכום לפיצויים.

כתיבת תגובה