המחירים יוזלו? ייבוא חיתולים לתינוקות בסטנדרט בינלאומי

חסם יבוא נוסף הוסר לענף המגלגל מעל חצי מיליארד ש"ח בשנה: מסלול ייבוא נוסף לחיתולים חד פעמיים לתינוקות לפי התקינה הבינלאומית | עד כה, דרשה המדינה הצהרת יבואן בכניסה לארץ על עמידת המוצר בתקינה הישראלית | הצפי: מחיר החיתולים החד"פ לתינוקות עשוי להיות מוזל משמעותית עם ההקלה שתאפשר תחרות נוספת בשוק

חיתולים בסופרמרקט | צילום אילוסטרציה: יונתן סינדל, פלאש 90

שרת הכלכלה והתעשייה חתמה הבוקר על הוספת התקן הדן בחיתולים חד פעמיים לתינוקות, למסלול היבוא על בסיס תקינה בינלאומית. חתימת השרה באה בהמשך ליציאת המשרד לשימוע ציבורי ובחינת העמדות השונות שהגיעו למשרד בנושא.

עד היום ניתן היה לייבא חיתולים חד פעמיים לפי תקינה ישראלית בלבד, כשעל עמידת המוצר בה מצהיר היבואן בשער הכניסה לארץ. הצעד שנעשה הבוקר מאפשר חלופה חדשה, לפיה ניתן יהיה לייבא את המוצר בהתאם לתקינה הבינלאומית.

250/200 סייד בר + קובייה

אירופה מחייבת רגולציה הכוללת עמידה במגוון דרישות הנוגעות לחומרים מהם מיוצרים החיתולים, כך שלא יהוו סיכון לבריאות התינוק לרבות חומרים סופגים ואריגים הבאים במגע עם העור.

קיומם של שני המסלולים ירחיב את מגוון החיתולים הקיימים בשוק, צפוי להגביר את התחרות בשוק הריכוזי ולהשפיע על ירידת המחיר בשל אפשרויות בחירה בין מגוון מוצרים.

שוק החיתולים בישראל מאופיין כשוק צריכה משמעותי (היקף של כ-חצי מיליארד ₪ בשנה). על סמך נתוני עבר וניתוח משרד הכלכלה והתעשייה, נמצא כי עדכון הרגולציה וההקלות השונות שניתנו בתחום זה, יביאו לירידת העלויות עבור היבואנים. אנו מצפים כי הורדת העלויות בתהליכי הייבוא יגולגלו לצרכנים.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה