נתב"ג ימשיך לפעול, שכר העובדים יישמר

פעילות נתב"ג תימשך: שר האוצר ושרת התחבורה הגיעו להסכמות שיאפשרו את המשך פעילות רשות שדות התעופה •הרשות תוכל ליטול הלוואות גם למימון הפעילות השוטפת

נתב"ג, ימי הקורונה | צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

בתום ישיבה בראשות שר האוצר, ישראל כ"ץ ושרת התחבורה, מירי רגב, ובהשתתפות מנכ"ל רשות שדות התעופה, יעקב גנות, יו"ר ועד העובדים, פנחס עידן ונציגי משרד האוצר והתחבורה, סוכם כי על מנת לתמוך בעובדי רשות שדות התעופה ולייצר ודאות בקרב העובדים בתקופת משבר הקורונה, יוארכו בחודשיים נוספים הסדרי השכר הנוכחיים הנהוגים במגזר הציבורי לעובדי הרשות באותה מתכונת עד לחודש ספטמבר 2020. זאת, לנוכח המצב הייחודי שאליו נקלע ענף התעופה בעקבות משבר הקורונה. הפגישה התקיימת באווירה טובה תוך הבנת הצרכים המיוחדים של רש"ת בתקופת הקורונה.

 בנוסף סוכם כי:

250/200 סייד בר + קובייה
  1. רשות שדות התעופה תאיץ את הביצוע של פרויקטי פיתוח להרחבת תשתיות התעופה, ובפרט עבודות שאותן קל לבצע בהיעדר תנועת נוסעים, מתוך הבנה כי תשתיות אלה הכרחיות לענף התעופה ולמשק לאחר סיום המשבר.
  2. משרדי האוצר והתחבורה יפעלו במשותף לתיקון חוק רשות שדות התעופה כך שהרשות תוכל ליטול הלוואות גם למימון הפעילות השוטפת.
  3. משרד האוצר, משרד התחבורה ורשות שדות התעופה יסכמו על מנגנון שבמסגרתו מימון ההלוואות יבוא בחשבון בעת תשלום תמלוגים עתידיים שתעביר הרשות למדינה, כשענף התעופה יחזור לפעול כסדרו.

שר האוצר, ישראל כ"ץ: "מתוך הבנה שענף התעופה נמצא במצב קשה ויחודי, הגענו למספר הסכמות חשובות וביניהם הארכת הסדרי השכר לעובדי רש"ת על מנת לייצר וודאות בקרב העובדים בתקופת המשבר. אמשיך לפתור את הבעיות העולות בענפי העובדה השונים בעקבות השלכות משבר הקורונה באחריות הנדרשת".

Inner 620/130

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים מירי רגב: "אני מודה לשר האוצר על הדיון הענייני והחשוב במטרה לפתור את המצוקה ברש"ת. עלינו לשמור על העובדים החיוניים ועל הרציפות התפקודית של רשות שדות התעופה – גוף רווחי ששילם תמלוגים לאורך שנים לקופת האוצר. זה הזמן לסייע להם בתקופה כזו, בה הם נקלעו למשבר שלא בשליטתם. במהלך תקופה זו, ההנהלה והעובדים יזמו הורדות שכר זמניות והתייעלו בתחומים שונים. בתקופה זו יואצו על פי הנחייתי עבודות הפיתוח בשדה התעופה על מנת להכשירו לחזרה להיקפי הפעילות המקוריים".

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה