נתונים חדשים מ-Blitz: קטנועים חשמליים יותר בטוחים  

מופע התאונות בציי רכב שרכשו קטנועים חשמליים שהחליפו קטנועי בנזין ירד ב-40% • כך עולה מנתונים של חברת Blitz יצרנית הקטנועים החשמליים הישראלית שמכרה עד היום אלפי כלים חשמליים שרובם משמשים ציי רכב בשוק השליחויות

3000X - הקטנוע החשמלי החדש של 'בליץ' | צילום: יצרן

יצרנית הקטנועים החשמליים Blitz ערכה מבדק בין לקוחותיה בדגש על ציי רכב. מהמבדק עולה כי בקרב ציי רכב שהחליפו קטנועי בנזין בקטנועים חשמליים של Blitz נרשמה ירידה של 40% במספר תאונות הדרכים בקרב שליחים. החברה עובדת כיום עם רוב רשתות הפיצה הגדולות, כולל דומינו’ס, פיצה האט ודומינו, ג’פניקה, מקדונלדס, בורגר ראנץ’, מד”א, דואר ישראל, משטרת ישראל, רשויות מקומיות ועשרות חברות נוספות.

נציין, כי מעבר לנתונים שאספה החברה מעשרות לקוחות מסחריים, מבדיקה של נתוני הרלב”ד לגבי מופע תאונות דרכים וחומרת התאונות, עולה כי בקטגוריה של קטנועים חשמליים שמקבילה לקטנועים בנפח של עד 50 סמ”ק לא תועדו תאונות עם הרוגים ומופע התאונות הקשות הנו אפסי. 

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

רפאל מוזינסקי, מנכ”ל ‘בליץ’ אמר כי “הירידה במספר התאונות בקרב ציי רכב העוסקים במשלוחים אינה מפתיעה. ראשית, הכלים שלנו מכוילים במכוון להיות בעלי התנהלות רגועה יותר, בדגש על תכנות בקר הקטנוע ליציאה “רכה” מהמקום, דבר שמונע החלקות מיותרות. היבט טכנולוגי נוסף שתורם לבטיחות הרוכב, הוא מערכת בליץ לניהול ציי קטנועים, מערכת שמדווחת בזמן אמת על התנהלותו של השליח הספציפי שרוכב על הקטנוע. הקטנועים של ‘בליץ’ מונעים באמצעות צ’יפ אישי שמאפשר למנהלים לראות בזמן אמת את התנהלות הכביש של השליחים, גם אם הם החליפו כלי במהלך המשמרת”.

בליץ השיקה לפני כ-3 חודשים את הבליץ X3000 – קטנוע עם 3 סוללות נשלפות שנטענות במטען ייעודי ללא צורך בתשתית טעינה נפרדת.

870/135 ליינר ארטקל

לדברי מוזינסקי, “הבשורה של הכלי החדש שלנו, היא שאין כרגע מגבלה של תשתיות טעינה, שהיתה מגבלה מהותית עד היום על מנת שסניף של רשת מזון או חברת שליחויות יחליף קטנוע בנזין בקטנוע חשמלי. אנו מאמינים שניתן ואפשרי להפוך את מרכזי הערים בישראל למרחבים נקיים מקטנועי בנזין שמוכח שהם לא רק מזהמים ורועשים, אלא גם בטוחים פחות”.  

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה