נתוני מקרו טובים בארצות הברית יעניקו רוח גבית לדולר

הדולר טיפס בסוף השבוע שעבר לאחר שבנק ישראל התערב במסחר ורכש במצטבר קרוב למיליארד דולר. השבוע יתפרסמו בארצות הברית שורה של נתונים כלכליים שעשויים לתמוך בהתחזקות הדולר גם מול השקל

הדולר עולה. אילוסטרציה: Melpomene | שטארסטוק

מה יעלה בגורלו של הדולר השבוע? במחלקת המחקר של ‘FXCM ישראל’ אמרו הבוקר (ב) כי בנק ישראל הצליח לעצור את הסחף בדולר לאחר שירד לשפל של יותר משנתיים. “בנק ישראל החליט ביום חמישי לבלום את הסחף ולהתערב במסחר, והצמד דולר-שקל זינק עד לאזור 3.70. תגובת השוק החזקה, שנמשכת גם ביום שישי, עשויה לאותת על הצלחת המהלך, בטח לאור העובדה שגם בעולם הדולר רשם שבוע חיובי על רקע התבטאויות של חברי פד שאותתו על האפשרות הריאלית להעלאת ריבית בישיבת המדיניות במרץ, תרחיש שעד כה בשוק תמחרו בסבירות נמוכה”.

עם זאת, נזכיר כי השבוע אמורים להתפרסם בארצות הברית נתונים כלכליים עונתיים. בהם דוח התעסוקה שיפורסם ביום שישי ודוח הזמנת מוצרים בני קיימא שיתפרסם היום. ב-FXCM ישראל אמרו כי “נתוני מקרו טובים לאורך השבוע יחזקו את הציפיות להעלאת ריבית במרץ ויתנו רוח גבית לדולר, גם למול השקל. ברמה הטכנית, עלייה מעל 3.70 ובייחוד מעל 3.72, עשויה להמריץ את הלונגיסטים ולהרחיב את התיקון של הדולר כלפי מעלה”.

במקביל נציין כי בשוק ההון טוענים כבר תקופה ארוכה שגלי התחזקות השקל אינם יותר מאשר פיקציה שנובעת ממסחר ספקולנטי וקוראים למשרד האוצר ולממשלה כולה להגביל את פעילותם של ספקולנטים בשוק המט”ח בישראל.

side
inner

כתיבת תגובה