נתוני מרץ מלמדים: ממשיכה מגמת ההתאוששות בשוק העבודה

לפי ניתוח משרד העבודה: בחודש מרץ 2024 המשיכה מגמת ההתאוששות בשוק העבודה | החוסר בעובדים בענף הבנייה מוביל את העלייה במשרות הפנויות | נמשכת מגמת הירידה המתונה בשיעור היוצאים לחל"ת | שיעור הנעדרים בעקבות מילואים עמד במרץ על 2.0% מכוח העבודה

שר העבודה יואב בן צור | צילום: דוברות משרד העבודה

עפ״י ניתוח שמפרסם משרד העבודה שיעור התעסוקה המותאם ושיעור ההשתתפות עלו בכ-0.4 ו-0.5 נקודות אחוז בהתאמה בחודש מרץ, עם זאת שיעור התעסוקה עדיין נמוך בכ-1.3 נקודות אחוז מהשיעור שהיה לפני פרוץ המלחמה.

שיעור היוצאים לחל"ת עמד במרץ על 1.0%, המשך של מגמת הירידה המתונה בשיעור היוצאים לחל"ת, אך הוא גבוה בכ-0.7 נקודות אחוז מהממוצע בשלושת הרבעונים הראשונים של שנת 2023.

שיעור המשרות הפנויות עלה בכ-0.2 נקודות אחוז. החוסר בעובדים בענף הבנייה מוביל את העלייה במשרות הפנויות, שיעור המשרות הפנויות בענף זה עמד במרץ על 12.8% (עליה של 1.1 נקודות אחוז יחסית לפברואר)

למעט בענפי החינוך והמידע ותקשורת, שיעור המשרות הפנויות עלה גם בשאר הענפים אך בשיעורים מתונים יותר.

שיעור הנעדרים בעקבות מילואים עמד במרץ על 2.0% מכוח העבודה, עליה של חצי נקודת אחוז מפברואר.

שיעור ההשתתפות בכוח העבודה (מועסקים ומחפשי עבודה כשיעור מכלל האוכלוסייה), עמד על 62.9% – עליה של 0.4 נקודות אחוז לעומת חודש פברואר.

שיעור התעסוקה המותאם (מועסקים כשיעור מכלל האוכלוסייה, לא כולל מחולתים מסיבות כלכליות) עמד על 59.8% – עלייה של 0.5 נקודות אחוז לעומת חודש פברואר.

שיעור האבטלה המותאם (בלתי מועסקים כשיעור מכוח העבודה, כולל מחולתים מסיבות כלכליות) עמד על 4.3% – ירידה של 0.2 נקודות אחוז מחודש פברואר, אך 0.8 נקודות אחוז יותר מחודש ספטמבר.

שיעור הנעדרים מסיבות כלכליות (כשיעור מכוח העבודה) עמד על 1.0% – ירידה של 0.2 נקודות אחוז מחודש פברואר.

שיעור המשרות הפנויות עמד על 4.3% – עליה של 0.2 נקודות אחוז לעומת חודש פברואר.

שר העבודה יואב בן צור: ״משרד העבודה מבצע ניתוח הדוק לממצאים שוק וזאת כדי להתאים את פעילות המשרד ואת הקצאת המשאבים הנדרשים לשוק העבודה המשתנה.״

ישראל אוזן, מנכ״ל משרד העבודה:״תפקידנו לדאוג לשוק העבודה ולכן פילוח הנתונים הכרחי ומצביע על המקומות שדרושים את התערבותנו. נזרים את המשאבים למקומות אלו״.

כתיבת תגובה