נתניהו: "היבואנים, היצרנים והמפיצים פשוט איבדו את הבלמים"

ראש הממשלה נתניהו כינס את ועדת השרים למאבק ביוקר המחיה בראשותו והציג תכנית להורדת יוקר המחיה | בעוד שבועיים תתכנס ועדת השרים שוב, ובה יציגו הדרגים המקצועיים תכניות אפשריות וצעדים מעשיים למאבק ביוקר המחיה | לפי פרסומים שונים, התכנית של נתניהו היא לצמצם את הסימון על מספר מוצרים במסגרת הרפורמה שהוא מתכנן

ישיבת ועדת השרים ליוקר המחיה - הקבינט החברתי-כלכלי | צילום: קובי גדעון, לע"מ

רפורמת יוקר המחיה? ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס אתמול את ועדת השרים למאבק ביוקר המחיה בראשותו, בלשכת ראש הממשלה בירושלים.

לפי פרסום ב'כאן 11', מתכונן ראש הממשלה לבצע רפורמה דרמטית בסימון המוצרים תוך הובלת מהלכים לצמצום משמעותי של הפירוט שמופיע על מוצרים, פירוט תזונתי ותקנות משרד הבריאות – כפי שנהוג באירופה. כך התקינה האירופית תוכל לשמש כפלטפורמת יבוא קל ומהיר שישמש לתחרות במוצרים הקיימים על המדפים.

במטרה להיאבק ביוקר המחיה ומחירי המזון המאמירים צוטט נתניהו כי "מה שטוב לאירופה – טוב לנו". אך עם זאת, ספק רב אם הרפורמה המתוכננת על ידו תעבור בקלות, משום שסימון המוצרים עבר במשרד הבריאות בהשקעה רבה, ושם לא יוותרו במהירות על הדרישות הללו.

"אנחנו נאספנו כאן, ונאסף כאן מעת לעת, כי אנחנו הולכים לבחון את זה ואנחנו הולכים להיאבק בזה. זו לא גזרת גורל. ישראל לא צריכה להיות יקרה יותר מרוב המדינות המפותחות בעולם. יחד עם חבריי לממשלה, ועם הצוותים המקצועיים אנחנו נכנס למאבק נחוש ביוקר המחיה.

"ביקשתי לקיים את הישיבה הבאה בעוד שבועיים, בישיבה הזו, אני אבקש מהדרגים המקצועיים להציג צעדים מעשיים למאבק. אנחנו ניוועד כל כמה שבועות באופן קבוע, עם תכנית עבודה. נעבור משרד – משרד, כדי להוריד את יוקר המחיה לכם, אזרחי ישראל".

כתיבת תגובה