נתניהו ומיקי לוי ייהנו מרכב יקר ללא גילום המס בשווי שימוש

נתניהו נוסע על אאודי A8 ומיקי לוי על טויוטה לנד קרוזר שעלותם (כולל המיגון) מגיעה לכשני מיליון שקלים | אך שלא כמו יתר האזרחים, הם ישלמו גילום מס על שווי שימוש בסקודה סופרב – משום שהם לא חייבים לספוג את העובדה שהם זקוקים למיגון ואבטחה | פינדרוס: רק מזכיר למיקי לוי שהוא התנגד להצעה הזו בעבר

טויוטה לנד קרוזר | צילום אילוסרטציה: TOYOTA

ועדת הכנסת בראשות ח”כ ניר אורבך אישרה את המלצות הוועדה הציבורית לקביעת שכר ותשלומים לחברי הכנסת, בעניין גילום מס הכנסה לרכבי השרד של יו”ר הכנסת ויו”ר האופוזיציה, וכן בעניין מימון לינת ח”כים בבתי מלון במוצאי שבת.

הוועדה הציבורית המליצה לוועדת הכנסת לאשר גילום מס הכנסה, הנובע משדרוג הרכבים שמעמידה הכנסת ליו”ר הכנסת, וליו”ר האופוזיציה לצורכי מיגון.

250/200 סייד בר + קובייה

חשב הכנסת חיים אבידר התייחס לעניין רכבי השרד עליהם נוסעים יו”ר הכנסת ויו”ר האופוזיציה ואמר, כי הרכבים יקרים יותר בשני מרכיבים. מרכיב השריון, אשר בעניינו קבע היועמ”ש לממשלה שלא צריך למסות את העלות. בעניין מרכיב עלות הרכב, על מנת שהרכב יוכל לשאת את משקל ההגנות, נדרש רכב עם נפח מנוע גדול יותר. עפ”י ההמלצה, הכנסת תספוג את הפרש המס שבין רכב ממוצע שניתן לח”כ, סקודה סופרב שעלותו כ-190 אלף שקלים לרכב יקר (בעלות של כשני מיליון) ש”נכפה על המאובטחים”.

אאודי | צילום אילוסטרציה: יצרן

עוד המליצה הוועדה, לאשר מימון לינה במוצאי-שבת לח”כים שמתגוררים לפחות 140 ק”מ מירושלים, שיגיעו לדיון ועדה של הכנסת שתתחיל ביום ראשון עד השעה 10:00 בבוקר, וחבר הכנסת יגיע לדיון, והשתתף בדיון החל מאותה שעה.

בעניין זה אמר החשב, כי נוכח ריבוי הדיונים בימי ראשון בבוקר, ומספר ח”כים שגרים רחוק וביקשו ללון במוצאי שבת בירושלים, הכנסת נדרשה לדון במימון. התנאי לקבלת המימון הוא שח”כ יהיה נוכח בדיון בשעה 10:00 בבוקר.

ח”כ יצחק פינדרוס שהתנגד להצעה אמר, אני מרגיש לא נוח עם גילום המס. נזכרתי בנאום של יו”ר הכנסת הנוכחי, שכח”כ באופוזיציה התנגד להצעה שהובאה בזמנו לוועדת הכספים בעניין רכבו של ראש הממשלה נתניהו.

Inner article

כאמור, הוועדה אישרה את ההמלצות. עוד הוחלט, כי ההוראה על גילום המס, תהיה הוראה קבועה ולא הוראת שעה כפי שהיה עד כה.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה