נתניהו עוצר את החקיקה עד הקיץ, השביתה הסתיימה

הסתיימה השביתה במשק לאחר הצהרתו של בנימין נתניהו כי החקיקה בנושא השפיטה בישראל תידחה עד הקיץ | "אני מושיט את ידי להידברות בתום לב" | נשיאי התאחדות התעשיינים, התאחדות הקבלנים בוני הארץ ואיגוד לשכות המסחר: ״מברכים על עצירת החקיקה וקוראים לאחות את הקרעים״

ראש הממשלה בנימין נתניהו בסרטון על הרפורמה המשפטית | צילומסך

השביתה במשק בוטלה בעקבות הצהרת נתניהו על השהיית החקיקה. הערב, כשמחוץ לביהמ"ש העליון מפגינים המונים, אמר נתניהו בנאומו כי "מתוך אחריות לאומית, מתוך הרצון למנוע את הקרע בעם, החלטתי להשהות את הקריאה השנייה והשלישית של החוק במושב הזה של הכנסת, כדי לתת זמן לנסות ולהגיע לאותה הסכמה רחבה, לקראת החקיקה במהלך הכנסת הבאה. כך או כך, נביא רפורמה שתחזיר את האיזון שאבד בין הרשויות, תוך שימור, ואני מוסיף ואף חיזוק, של זכויות הפרט".

"בעקבות הודעת ראש הממשלה אני מודיע כי תופסק השביתה במשק, עליה הכרזתי הבוקר. אני מודה לכל השותפים למהלך: ראשי המשק ונציגי המעסיקים, ראשי הוועדים, העובדות והעובדים, חברי הנהגת ההסתדרות ועובדי ההסתדרות. יחד נחזיר את מדינת ישראל לדרך הנכונה", אמר בר-דוד. והוסיף: "אני מברך את ראש הממשלה על עצירת תהליך החקיקה ועל הבחירה באחדות העם. אני אהיה הראשון לסייע לראש הממשלה נתניהו, בהובלת משא ומתן ליצירת רפורמה אשר תנוסח בהסכמה משותפת בין הצדדים, ותביא לאיחוד הקרעים בעם. אני קורא לכל חבריי בממשלה ובכנסת, משמאל ומימין, השאירו את האגו בצד וראו את טובת העם ואת עתיד החברה הישראלית לנגד עיניכם. במשמרת שלנו מתרחש אירוע, מהגדולים והקשים בתולדות העם, ועל כולנו לגלות אחריות ומנהיגות למען עתיד ילדינו".

יו"ר נשיאות המגזר העסקי, דובי אמיתי אמר הערב: "מברך את ראש הממשלה על החלטתו להשהות את החקיקה על מנת לקדם רפורמה בהסכמה. המגזר העסקי יתמוך ואף ייקח חלק בכל מהלך אשר יביא לאיחוי הקרעים בעם וללכידות החברתית. אני קורא לכל חברי הקואליציה והאופוזיציה, להשאיר את האגו בצד ולקחת אחריות ולהגיע למתווה שיהיה מקובל על כל הצדדים. אני מודה ליו״ר ההסתדרות, ואני מצדיע לכל המגזר העסקי אשר התאחד היום בפעם הראשונה ואמר את דברו למען ביטחונה וכלכלת של מדינת ישראל".

נשיא התאחדות התעשיינים, ד״ר רון תומר, נשיא התאחדות הקבלנים ראול סרוגו ונשיא איגוד לשכות המסחר, עו״ד אוריאל לין, הודיעו כי הם מברכים על ההחלטה של ראש הממשלה להפסיק את תהליך החקיקה. ״אנו מברכים על החלטתו של ראש הממשלה להפסיק את תהליך החקיקה. החלטה נכונה, אך צריך לוודא שתתקיים הידברות רחבה ואמיתית, כי רק זו תמנע מאיתנו להתדרדר אל מלחמת אחים שיהיה לנו קשה להיחלץ ממנה. כעת אנו קוראים לכל הצדדים להתחיל בתהליך ההחלמה, שיוביל אותנו לאחדות מחודשת. החברה והכלכלה הישראלית זקוקים כעת לשקט מערכתי, כדי שנוכל לחזור למסלול של צמיחה. על כן יש כעת להתכנס ולפתוח בדיאלוג אמיתי וכנה. יש לנו מדינה אחת, מדינה נהדרת, ואנחנו צריכים לשמור עליה״.

כתיבת תגובה