נתקעים בקו המהיר של הרכבת? תאלצו לוותר על הטלפון

בעקבות שיבושים בקליטה הסלולרית במנהרות הרכבת לירושלים כינס חה"כ מקלב את הוועדה שבראשותו לדיון בנושא • "מחסור בקליטה במקומות אלו לצד האלמנט הצרכני מחייבים פתרון מידי למקרי חירום"

מקלב בכנסת | צילום: אורי לנז, פלאש 90

במהלך דיון אשר התקיים בשבוע האחרון בוועדת המדע והטכנולוגיה פנה יו"ר הוועדה ח"כ אורי מקלב למנכ"ל משרד התקשורת מר נתנאל כהן בכדי לפעול למען כך כי תשתיות הסלולר יפעלו בצורה תקנית גם במנהרות הרכבת לירושלים ובמנהרות המובילות לבירה בכביש מספר אחת.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

technion-box

"מצב זה, בו אין תשתית סלולרית רציפה ותקינה במקומות אלו מביא לשיבושים בשירות הסופי לאזרח, לצד סכנות גדולות במידה ויצטרכו ח"ו להזעיק עזרה ולא יוכלו", אמר יו"ר הוועדה ח"כ מקלב.

בדבריו פנה מקלב למנכ"ל משרד התקשורת ואמר כי "בונים כבישים חדשים, מנהרות הרכבת לירושלים, כביש 1 לירושלים, חנכו מנהרה בשנה האחרונה ולא יכלו לעשות משדר שיפתור את הבעיה?, אנו מעצמת הייטק ויש לכך פתרונות, אנו עדים לכך כי יש ניתוקים של שיחות במנהרות או מחסור בקליטה אלו דברים שיש בהם גם אלמנט צרכני וגם אלמנט חוב למקרי חירום, זוהי תשתית לאומית חיונית מאוד, באלמנט הצרכני הערך המוסף של הרכבת הינה לא רק צמצום הפקקים אלא שניתן יהיה לעבוד מהדרך, אך כאשר רוב המסלול עובר דרך מנהרות לא ניתן לתקשר", כך מקלב.

במענה לדברים, השיב מנכ"ל משרד התקשורת כי יגייס את משרדו, יחד עם יתר המשרדים הרלוונטיים לפתרון הבעיה במהרה. "מדינת ישראל מתפתחת במהרה ולא נתנו את דעתנו עד כה לבעיה הזו", אמר. "הדברים צריכים להיות ברישיונות החברות".

יצוין כי במקומות בהם ישנה חברה פרטית אשר מפעילה את תוואי הנסיעה ומחויבת לשירות לקוחותיה הבעיה אינה קיימת. כך למשל, במנהרות הקיימות בכביש שש החברה התקינה מכשור אלקטרוני מיוחד אשר מתגבר על בעיות הקליטה במנהרות ומביא לכיסוי מלא של איכות הקליטה במקום.

side
Technion – inner

כתיבת תגובה