סאנגיונג רקסטון פרימיום: יש מה לשפר אבל גם יש פוזה

עם מושבי ודיפוני עור, אבזור מסודר ומפנק גם ליושבים מאחור, יכולת התמודדות סבירה עם שטח בינוני ושבע מקומות • מנדי חושב שיש תמורה לאגרה ורקסטון פרימיום שווה את מחירה • ריזל בדרכים לביזנעסופ”ש

סאנגיונג רקסטון פרימיום | צילום: מנדי ריזל

את הדור החדש של סאנגיונג רקסטון, אהבתי גם בגרסת הבסיס שלה, במבחן שערכתי לו כאן לפני כשנה. אבל בסוף הכתבה ציינתי כי למרות ניפוץ הסטיגמות של המכונית, הרבה כוח רצון ושיפור – יש עוד מה לתקן בדגם הבא.

אז ‘טלקאר’ – יבואנית סאנגיונג (וקיה), החלה לאחרונה להביא ארצה את גרסת הפרימיום, שמוסיפה בעיקר תחושת יוקרה, בעוד ניסיון שכנוע שגם מדובר כאן במכונית שנמוכה ב-200 אלף שקלים ויותר ממכונית בעלת הנעה כפולה, שמיועדת ל-7 נוסעים, והיא גם מאובזרת בכבדות יחסית. עם זאת, אבזור בטיחותי, דוגמת תיקון אקטיבי של סטייה מנתיב, או קרוז קונטרול אדפטיבי עדיין אינם בנמצא.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

מחיר הדגם הזה מייקר את הרקסטון בכ-30 אלף שקלים לעומת גרסת הבסיס (בהמשך, מפרט).

רקסטון בגרסת פרימיום, נראית ומרגישה טוב יותר: עם דיפוני עור בדלתות ובעיקר עם מושבי עור, כולל חימום וקירור  למושבים הקדמיים ואפילו – וזה חריג למדי – גם במושב השני. זאת, לצד הזזה חשמלית של המושבים הקדמיים; את המושב שלצד הנהג ניתן להזיז גם באמצעות מתגים שנמצאים בצדו השמאלי.

המזגן מפוצל לא רק בחזית, אלא גם בשורה השנייה ובשלישית, עם שליטה נפרדת לימין תא הנוסעים ולשמאלו.

מה עוד חדש פה? ובכן, יש מפתח חכם עם הנעה באמצעות מתג, מושבים חשמליים, זיכרונות, כיוון מראות חשמלי. קילס, כשמתרחקים זה ננעל לבד. כשמתקרבים משום מה זה לא נפתח אבל המראות נפתחות.

יש גם סאן רוף ותא מטען שנפתח ונסגר בנגיעה, כלומר חשמלי.

זאת, בנוסף למה שתקבלו בגרסת הבסיס: מערכת מולטימדיה עם ‘ווייז’, מצלמת רוורס. עוד באבזור: האנד-ברקס חשמלי, יציאת USB ואפילו שקע טעינה V220 בשורה השנייה, חלונות כהים במקצת מאחור ומראות צד מתקפלות חשמלית.

רקסטון, מאז שאני זוכר אותה, מעולה לשטח, בין היתר בזכות מרווח הגחון העומד על 21 ס”מ. עם זאת, עם שטח קשה במיוחד היא עשויה להתקשות בהתמודדות. כלומר היא טובה לשטח בינוני עד קשה. שגם זה נהדר. במתחרות, עם אבזור שכולל הגבהת מרחב הגחון, נעילת דיפרנציאל ועוד, החיים של הנהג יהיו קלים יותר.

המנוע של הרקסטון, בנפח 2.2 ליטר דיזל עם 181 כוחות סוס, חזק ומשביע רצון, גם אם אתם אוהבים רגל כבדה על הגז. הוא משודך לתיבה אוטומטית בת 7 הילוכים, מבית מרצדס. יש פה העברה חלקה של הילוכים (אפרופו אבזור, הייתי מחליף בדחיפות את ידית ההילוכים, כי היא נראית מיושנת).

עם זאת, כאמור, גם בגרסת הפרימיום, עדיין אין כאן תיקון סטייה מנתיב ומערכת בקרת שיוט אדפטיבית; קצת מבאס במכונית שעולה 275 אלף ו-900 שקלים. כריות האוויר, לעומת זאת, מפוזרות בשפע – 9 בסך הכול. זה חשוב, שלא נדע.

870/135 ליינר ארטקל

נוחות הנסיעה השתפרה גם היא. רעשי רקע לא חודרים באופן חריג לתא הנוסעים, והאוחז בהגה מרגיש טוב עם הגובה שממנו הוא שולט על הכביש.

במבחן הקודם ציינתי את אכזבתי, מכך שבשורה השלישית החלונות מזעריים והיושבים שם, אינם יכולים לראות את מה שמתחולל בחוץ; במחשבה שנייה, אחרי הנסיעה הפעם, הצלחתי לעכל את העובדה הזו – בין היתר משום שבדור ירוד זה, ראשיהם של הילדים תקועים ממילא במסכים ופחות בבהייה בחלונות. יחד עם זאת, הישיבה בשורה השלישית אינה כה נוחה, משום שהרצפה שם כמעט ישרה ותנוחת הרגליים לבוגרים אינה נוחה ומאלצת את קיפולם.

צריכת הדלק עמדה על ליטר דלק אחד לכל 9 ק”מ של נסיעה משולבת ומאומצת.

הסיכום הוא אותו סיכום של המבחן שביצעתי לגרסת הבסיס: ניפוץ סטיגמות, הרבה כוח רצון ושיפור גדול עוד יותר – אבל יש עוד למה לשאוף בדור הבא. אבל בסוף בסוף, אם אתם מחפשים רכב שגם מתאים ל-7 נפשות ואם אתם גם אוהבים שטח ורוצים להסתובב עם רכב ‘פוזאיסטי’, וואלה – יש תמורה לאגרה.

מחיר: 275,900 ₪ | מנוע: 2.2 ליטר דיזל, עם 181 כ”ס | מומנט: 42.8 קג”מ ב-4000 סל”ד | מ-0 ל-100: 10.9 שניות | בסיס גלגלים: 2865 מ”מ | נפח תא מטען: 649 ליטר | כריות אוויר: 9 | דרגת זיהום: 15

 

כל הצילומים: מנדי ריזל

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה