סגירת העסקים ב-23:00 || "מכה קשה לרוב העסקים בבני ברק"

החלטה מעוררת תרעומת של עיריית בני ברק: בעלי העסקים נדהמו לגלות הודעה עירונית המלמדת על החזרת האכיפה לסגירת עסקים בבני ברק החל מהשעה 23:00 | בליל שישי, ימי חמישי בלילה בהן העיר תוססת עד השעה 2:00 ואף 3:00 לפנות בוקר – האכיפה תחל מחצות הלילה | "מכה קשה לעסקים"

בני ברק | פלאש 90

העסקים ייסגרו ב-23:00 וב'ליל שישי' ב-24:00: החזרת האכיפה שמתכננת עיריית בני ברק על סגירת בתי עסק בשעה 23:00 לכל המאוחר, ובחצות הלילה בימי חמישי – מעוררת תהייה ותרעומת רבה בקרב בעלי העסקים בעיר. לפי הודעת העירייה על בתי העסק בעיר להיסגר עד לשעה 23:00 בלילה וביום חמישי בלילה (ליל שישי) עד השעה 24:00. עד כה, מקומות לממכר צ'ולנט ומעדני שבת היו הומים עד השעות הקטנות של הלילה, 2:00, ואף 3:00 לפנות בוקר.

מדובר על תהליך שהחל כבר בקדנציה הקודמת של ראש העיר בני ברק חנוך זייברט, אז הכריז רה"ע מלחמה על תופעת הבילוי בחנויות מזון בשעות המאוחרות של הלילה והצ'ולנטיות. לאחר שקודמו בתפקיד, אברהם רובינשטיין לא אכף את החוק שיזם זייברט, מחזיר עתה רה"ע החדש-ישן את מבצע האכיפה שיכלול קנסות כנגד עסקים שיפרו את החוק העירוני האוסר על פתיחת בתי עסק אחרי השעה 23:00.

אתמול קיימה העירייה ישיבת הערכות לקראת המשך אכיפת חוק סגירת בתי העסק בעיר בשעות הלילה ולפי הודעתה, כלל בתי העסק בעיר ייסגרו עד השעה 23:00 בלילה וביום חמישי עד השעה 24:00 – כאשר בכלל זה, כלולים כל עסקי המזון ללא יוצא מן הכלל. צוותי השיטור העירוני הונחו לאכוף את ההנחיה באופן מיידי.

ראש עיריית בני ברק חנוך זייברט | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

בנוסף, הודיעה העירייה, כי השיטור העירוני ואגף הפיקוח יחלו באכיפה מיידית על חנייה שלא כחוק, חנייה כפולה וחנייה על מדרכות. "אנו קוראים לכלל תושבי העיר להקפיד על חנייה כחוק ולהימנע מקנסות וצעדי אכיפה הכרוכים בעגמת נפש".

בעלי עסקים בבני ברק הביעו תרעומת רבה על המהלך של זייברט וטענו כי הדבר יפגע משמעותית ברוב העסקים בעיר, שהחיים בה מתעוררים דווקא בשעות הלילה, ולא רק בלילות שישי. בעל צ'ולנטייה הפעילה בימי חמישי בלילה (ליל שישי), אמר לביזנעס, כי מדובר ב"מכה קשה מאוד. זה יפגע מאוד במכירות. ללא ספק הרבה לקוחות מהעיר ומחוצה לה, יעדיפו ערים אחרות". כששאלנו אם הוא חושב לפתוח סניף ברמת גן, אמר בעל הצול'נטייה: "חשבנו על זה ברצינות. צריך לבדוק אם תהיה אכיפה במתחם בסר. אולי נעבור לשם, ואם לא – אז לרמת גן".

בעיר פעילים עסקים רבים, לא דווקא של אוכל, בשעות מאוחרות, ויש הפתוחים 24/6.

בתגובה להחלטה מסר יעקב וידר חבר מועצת העיר, כי זו התקבלה ללא קיום דיון מסודר במועצת העיר. "אני רוצה להזכיר למר זייברט ועסקני עיריית בני ברק – העירייה וראש העירייה עובדים אצל התושבים ותפקידם לשרת אותם, ולא להפך".

וידר הוסיף כי "העסקים הם נכס לעיר ולא נטל ותפקידה של העירייה הוא לאפשר את שגשוג הפרנסה של התושבים ופריחה של העסקים, ולפחות שלא להפריע להם. לא אאפשר לעסקני העירייה להפוך את בני ברק לדיקטטורה – ההחלטות החשובות חייבות להתקבל בדיון פתוח ומעמיק עם התושבים והעסקים, וכפי שהתחייבתי, אוודא שזה יקרה".

תגובה אחת ל: "סגירת העסקים ב-23:00 || "מכה קשה לרוב העסקים בבני ברק""

  1. הוא צודק
    אנשים רוצים בלילה שקט
    רוצים לישון בלילה.
    במציאות כיום ישנם מקומות רבים של רעש והמולה עד 3 לפנות בוקר.
    אי אפשר לחיות כך.

כתיבת תגובה