תגובת סגן ראש העיר מהליכוד: אין שום אינדיקציה מי זכה

בעקבות הסערה שפרצה לאחר הפרסום ב’ביזנעס’ על כך ש – 90% מהזוכים ב’נוה שמיר’ בבית שמש הם חרדיים, כותב סגן ראש העיר משה שטרית מהליכוד: “העברנו שורה של המלצות למשרד השיכון, כאלה שיעשו סדר. כל ההצעות שלנו נבחנות משפטית ואני מקווה שלפחות אחת מהם תתקבל”.

תחת הכותרת “נוה שמיר- ממשיכים כרגיל”, פרסם סגן ראש עיריית בית שמש, משה שטרית מהליכוד, מי שמנסה לקדם בכל הכוח את שכונת נוה שמיר לציבור הכללי, הודעה בה הוא מתייחס לשמועות על זהות הזוכים בהגרלה הראשונה בנוה שמיר, ובמיוחד לפירוסום ב’ביזנעס’ לפיהם כ-90% מהזוכים הם חרדיים, דבר שהביא למורת רוח רבה בקרב חברי סיעת הליכוד בבית שמש, שהרבה בנו על השכונה החדשה.

בהודעה שפרסם שטרית לתומכיו, כתב “לאף אחד אין שום אינדיקציה בנוגע למי זכה ומאיזה מוצא, בטח לא ביחס של 90-10 לטובת החרדים; תכניות השכונה מתאימות לציבור שלנו; יצא מכתב הבהרה של משרד השיכון לזוכים ומצטרף אליו מכתב נוסף כדי שידעו מהן התכניות לכל שכונה; הערכה שניגשו המוני משפחות ציוניות ושבהחלט יש ביקוש לשכונה”.

jerusalem-box

“בשבוע שעבר”, ממשיך שטרית וכותב, “זכינו לכותרות ענק בחלק מהעיתונות החרדית על כך ש-90% מהזוכים בשכונת נוה שמיר הם ממוצא חרדי. מכיוון שגם אותי הנושא מאוד עניין, חקרתי, בדקתי ואני אומר מעבר לכל ספק, שנכון להיום אין לאף אחד שמץ של מושג מהי ההגדרה הדתית של הזוכים ולמה, גם לא משרד השיכון עצמו. מדוע אני אומר את זה? כי אמנם יש למשרד השיכון פרטים בנוגע לזהות הזוכים אבל הפרטים הללו, בנקודת זמן הזאת, חסויים וסודיים ובטח שלא פתוחים ליזמים, מעבר לכך קשה מאוד לזהות לפי הרשמה מה הגדרתו הדתית של הזוכה”.

בהמשך הודעתו מגלה שטרית מידע חשוב על היקף ההגרלות שיצאו בבית שמש בהגרלה הבאה של מחיר למשתכן, ולדבריו “הביקוש לשכונה היה מאוד גבוה. לא פחות מ-4,700 נרשמו להגרלה עבור 331 דירות, זאת אומרת שרק 1 ל-14 מהניגשים זכו. אני בטוח שרבים מהמאוכזבים יקבלו בשורות מצוינות בהגרלה הבאה שכן בשלב הבא יוגרלו יותר מ-1,400 דירות, מה שיענה על הביקוש הרב”.

“זה לא סוד שתכנית ‘מחיר למשתכן’ יוצרת תוצאות לא צפויות. זכאים רבים זוכים בדירות במקומות שהם לא ממש רוצים להתגורר בהם. אני יוצא מנקודת הנחה שבין הזוכים בנוה שמיר יש חרדים ויש גם משקיעים שפשוט ביקשו לזכות בדירה איפשהו ולהשכיר אותה, כמו חברים רבים שלי שזכו ברמת בית שמש ד’. ואכן, במקרה של השכונה החרדית ידוע על זוכים רבים שאינם חרדים”.

“לאור הבלבול, ועבור הזוכים וגם היזמים יצאו שני מכתבים שיבהירו את עמדות העירייה ומשרד השיכון בנוגע לשכונות. מכתב אחד שכבר יצא ע”י משרד השיכון, מבהיר לזוכים במה הם זכו. שידעו. מכתב אחר, שיצא בהמשך ויהיה הרבה יותר מפורט, יידע את הזוכים בנוה שמיר שהם זכו בהגרלה לשכונה שיוקם בה קאנטרי קלאב, שהבניינים בה יהיו גבוהים, שמוסדות הדת יהיו מצומצמים (כמו שקורה בשכונות כלליות), ושהמאפיינים יתאימו לאוכלוסיות ציוניות; באותו המכתב גם יוסבר לזוכים ברמת בית שמש ד’ שהם זכו בהגרלה עם מאפיינים חרדים, מרובה במוסדות דת, עם מרפסות סוכה וכו’.”.

“מעבר למכתבים, העברנו שורה של המלצות למשרד השיכון, כאלה שיעשו סדר. כל ההצעות שלנו נבחנות משפטית ואני מקווה שלפחות אחת מהם תתקבל. על כך, כמובן אעדכן בהמשך”.

בשלהי מכתבו כותב שטרית “הצלחנו להעמיד הנחות בהיקף גבוה מאוד ואנחנו עובדים קשה כדי לשחזר את המצב גם בהגרלה הבאה”.

 

 

side
inner

כתיבת תגובה