סגן שר האוצר: “מאחורי הביטקוין אין כלום, זו פירמידה”

ח”כ יצחק כהן (ש”ס) התייחס למטבע הדיגיטלי הכה פופולרי והודה כי הוא בהחלט יכול להפוך לפלטפורמת מסחר עולמית אולם קבע את דעתו בנחרצות. מני רוזנפלד טען מנגד כי השימוש במילה פירמידה היא טעות

פירמידת הביטקוין shutterstock

במהלך ארוע שערכה אתמול (ד) התנועה הליברלי החדשה בו השתתף סגן שר האוצר, ח”כ יצחק כהן (ש”ס), התייחס כהן לביטקוין ולשוק המטבעות הדיגיטליים ואמר כי: “המטבעות הוירטואליים לא מייצגים ערך אמיתי. זוהי קריאת השכמה בינלאומית ואנחנו צריכים לתת את הדעת על המטבעות הללו שעשויים בהחלט להפוך לפלטפורמת מסחר עולמית. אבל מאחורי הביטקוין אין כלום. זה סוג של פירמידה”.

השר הוסיף דברים על פתיחת השוק הפיננסי לתחרות “הציבור לא טיפש. אני חושב שחינוך פיננסי הוא המפתח. הקמנו המון כלים- מסלקה פנסיונית, תמכנו במיזם של אשראי קמעונאי שיתנו המוסדיים. עוד פעולה ועוד פעולה ונשחרר את השוק”.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

מני רוזנפלד, יו”ר איגוד הביטקוין הישראלי שנכח גם הוא באירוע ענה לדברי סגן שר האוצר ואמר כי: “השימוש במילה פירמידה היא טעות. בביטקוין אין אדם במרכז שמנהל אותה ואף אחד לא מקבל במציאות רווח אישי מהכנסת אנשים נוספים לתחום. הערך של ביטקוין נובע מהשימוש בו. בשקל משתמשים כי אם לא תשתמש בו לתשלום מיסים תיכנס לכלא.

בביטקוין משתמשים בגלל קלות השימוש והחירויות שהוא מעניק” רוזנפלד הוסיף כי ביטקוין הוא הפרטה של המערכת המוניטרית “כמו שתעשיות שונות הופרטו, המדינה לאו דווקא צריכה להיות אחראית על המדיניות המוניטרית. ביטקוין נותן אלטרנטיבה”.

יצחק כהן צילום ניר כפרי

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה