סוף לתורים המיותרים: מסלול ירוק לבאים ממדינות ירוקות

הנחיות חדשות בנתב”ג לאור התורים בלתי נגמרים שנצפו בשבוע החולף • מנכ”ל משרד התחבורה עופר מלכה והמשנה למנכ”ל משרד הבריאות פרופ’ איתמר גרוטו סיירו אתמול בנתב”ג • קבעו הנחיות חדשות שתמנענה התקהלויות המוניות • ומי גורם הדבקה, החרדים?

חרדים בתור בשדה התעופה | צילום: נתי שוחט, פלאש 90

התורים הבלתי נגמרים של ממתינים לבדיקות קורונה – כמו גם ההמתנות המיותרות אחר כך בדרייב אין השונים בערים הגדולות, שנגרמות בשל הבאים הרבים מחו”ל, למרות חובת הבידוד (שצומצמה אתמול ל-10 ימים בלבד) – הובילו את מקבלי ההחלטות, שרי הבריאות והתחבורה, לעשות סוף לתורים המיותרים בנתב”ג, וממילא להוריד משמעותית את מפלס ההמתנה וה’פקקים’ שנוצרו במתחמי הבדיקות בכל רחבי הארץ.

כך, משרד הבריאות ומשרד התחבורה הודיעו במשותף כי השרים יולי (יואל) אדלשטיין ומירי רגב הנחו אמש את מנכ”ל משרד התחבורה עופר מלכה והמשנה למנכ”ל משרד הבריאות פרופ׳ איתמר גרוטו לסייר בנמל התעופה בן גוריון על מנת לבחון הסדר הדוק יותר שימנע התקהלויות המוניות, כפי שנראו בתיעודים של הימים האחרונים.

250/200 סייד בר + קובייה

השניים ערכו אתמול סיור רב משתתפים (לא ברור היה אם הסיור לא גרם התקהלות בעצמו בשל ריבוי הצועדים בו יחד עם המנכ”לים המכובדים) בליווי יעקב גנות מנכ”ל רש”ת ושמוליק זכאי מנכ”ל נתב”ג. לאחר הסיור הוחלט להוסיף על הנחיות התו הכחול הקיים גם את ההנחיות הבאות:

טיסות נכנסות

הבאים ממדינות ירוקות לא יצטרכו לעבור תשאול ובכך זרימת האנשים תהיה חלקה יותר ותימנע התקהלות.

לא יחוברו לשרוולים יותר מ-4 מטוסים במקביל, מהם עד 2 מטוסים שהגיעו ממדינות אדומות.

רת״א הונחתה לתגבר את האכיפה על חברות התעופה במדינות המוצא כך שלא יעלו על הטיסה נוסעים, בלי הצהרת בריאות שמולאה מראש.

– הוחלט על הקמת צוות לשיפור הממשק המחשובי לחסכון בזמן ונוספה הנחיה להשלים את תקינת מעברי הגבול מבחינת מספר הפקחים.

-עם ההתחברות של המטוס לשרוול יהיה פיקוח והירידה מהמטוס תיעשה בקבוצות של 20-30 נוסעים בלבד בכל פעם כדי שלא ייווצר עומס במעברים שבין השרוול ועד לאחר ביקורת בגבולות.

870/135 ליינר ארטקל

נוסעים יוצאים

חיוב בתקנות החל מהתיקון הקרוב – פתיחת דלפקי הטיסה ייעשה 4 שעות לפני מועד הטיסה כדי לטפל בתהליכים באופן מרווח יותר.

חברות התעופה ידרשו לאייש לכל טיסה 6 דיילות לפחות בעמדות הצ׳ק אין.

יוכפל מספר עמדות הצ׳ק אין באולם הטיסות היוצאות.

מי גורם הדבקה?

זה המקום לציין כי בשבוע שעבר עוכבו מספר רב של נוסעים חרדיים באופן מחפיר בשדה התעופה תוך הטחת האשמות בהם כאילו הם הגורמים להדבקה ההמונית בישראל ואי לכך, “גזרו” עליהם העובדים להמתין יותר משעתיים עד לטיפול בהם, זאת לעומת נוסעים שאינם חרדים שזכו ליחס אחר.

נציין, כי חברות הטיסה המסחריות הוכיחו בחודשים האחרונים כי ההסתה התקשורתית עושה פרי, ומנעו מחרדים לעלות לטיסות באופן משפיל שחזר ונשנה מספר רב של פעמים.

האם הגיע הזמן שנפסיק לראות את המחזות המשפילים? לאלוקים פתרונים.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה