המונה הדיגיטלי שיפיק לכם חשבון חשמל מדויק

חברת החשמל תתקין בשנים הקרובות כ-150 אלף מוני חשמל “חכמים” המסוגלים לקרוא את צריכת החשמל מרחוק, לטפל בתקלות און-ליין, ואף לדווח לצרכנים על מכשירים “זוללי” חשמל. עלות הפרויקט: כ-100 מיליון שקל

מונה חשמל. צילום: ליה-קט. שאטרסטוק

כעשירית מכלל לקוחות ‘חברת החשמל’ יזכו בשנים הקרובות לשעוני חשמל דיגיטליים המאפשרים קריאה מרחוק של צריכת החשמל בצורה מדויקת. חברת החשמל מתכוונת להשקיע כמאה מיליון שקל בהתקנתם של המונים החדשים. מידי שנה בשלושת השנים הקרובות תתקין החברה כארבעים אלף מונים דיגיטליים בנוסף על שישים אלף המונים הדיגיטליים שכבר הותקנו עד עתה.

מנכ”ל חברת החשמל סבור כי יתרונם העיקרי של מונים דיגיטליים נעוץ ביכולתם לנטר את רמת הצריכה לפי שעות ולפי דקות ולאפשר לחברה לשלוט בהיצע החשמל אותו היא מייצרת בכל רגע נתון. בנוסף, מונים אלה חוסכים את הצורך בכוח אדם אנושי לקריאת המונים המכאניים ומייתרים את הצורך ב”קריאה מוערכת” המופיעה לעיתים קרובות בחשבונות החשמל ומתבססת על סטטיסטיקת הצריכה הממוצעת של הלקוח.

250/200 סייד בר + קובייה

יתרה מכך, מונים אלה יאפשרו לחברת החשמל לטפל בתקלות חשמל און-ליין ואפילו לדווח לצרכנים מי הם המכשירים ש”זוללים” חשמל בביתם. בחברת החשמל טוענים כי התקנת מונים דיגיטליים לכלל הלקוחות, תחסוך ייצור חשמל “מיותר” ותאפשר להוריד את התעריפים ללקוחות. אך בשל מגבלות תקציביות, תסתפק החברה בשלב זה בהחלפתם של כ-150 אלף מונים ובסך הכל, יעמדו מספר המונים הדיגיטליים על כ-10% מכלל מוני החשמל של החברה בארץ.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה