סופסוף כ”ץ חתם: בקרוב יחלו שיווקי ‘דיור במחיר מופחת’

סופסוף: שר האוצר ושר הבינוי והשיכון הגיעו לסיכום על מתווה ל’דיור במחיר מופחת’ • מועצת רשות מקרקעי ישראל אישרה בחודש ספטמבר את התכנית ועתה, עם חתימתו של ישראל כ”ץ המכרזים בשיטה החדשה יוכלו לקבל תנופה משמעותית • תמה סופית, ‘מחיר למשתכן’

יעקב ליצמן וישראל כ''ץ |צילום: פלאש 90

אחרי למעלה מחודשיים של עיכוב וסירוב של השר ישראל כ”ץ לחתום על אישור מתווה דיור במחיר מופחת, יוזמת שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן, הגיעה אמש הבשורה.

שר האוצר ושר הבינוי והשיכון סיכמו על מתווה  ל’דיור במחיר מופחת’ – שמחלק את הארץ לשלשה אזורי ביקוש, כאשר ההסכמה שהושגה בין השרים תאפשר התחלת שיווקים בשיטה החדשה, כפי שאישרה מועצת מקרקעי ישראל בחודש  ספטמבר.

שר האוצר, ישראל כ”ץ, ושר הבינוי והשיכון, יעקב ליצמן, נועדו אתמול בשעות הערב כדי להניע את החלטת מועצת מקרקעי ישראל לשיווק יחידות דיור במחיר מופחת.

ללא ספק, ההחלטה מאפשרת שיווקן של אלפי יחידות ברחבי הארץ בהנחה משמעותית לזכאים – אולם כידוע, היא תייקר משמעותית את הדירות הממשלתיות שיוצעו לציבור – באזורי הביקוש. ייקור מורגש פחות יחול באזורי הביקוש הממוצעים שאינם פריפריה, כאשר ההטבות המפליגות תנותבנה לפריפריה.

אליבא דמשרדי האוצר והשיכון, “ההחלטה, שאושרה בתום דיונים מקצועיים ומקיפים שהתקיימו בין משרד האוצר לבין משרד הבינוי והשיכון ורשות מקרקעי ישראל, משקפת תמהיל נכון לשיווק יחידות דיור במחיר מופחת ביחס לשיווק יחידות דיור בשוק החופשי”.

במשרדי האוצר והשיכון טרחו אתמול לציין כי “השיטה החדשה מעניקה הנחות סבירות ומידתיות לזכאים ומגבירה כדאיות כלכלית כדאיות כלכלית בשיווקי רשות מקרקעי ישראל. כמו כן, צפוי המתווה להביא להגברת השיווקים של רשות מקרקעי ישראל ולהאצת שוק הנדל”ן כקטר צמיחה למשק”.

בעלי תעודת זכאות ממשרד הבינוי והשיכון יוכלו לקחת חלק בהגרלות שיפרסם משרד הבינוי והשיכון, ולזכות באפשרות לרכוש דירה בהנחה משמעותית.

“אני מברך על המתווה שגובש בשיתוף פעולה בין משרדי”, אמר שר האוצר, ישראל כ”ץ. “מדובר בבשורה גדולה בעת הזו לשוק הנדל”ן ולאזרחי ישראל. המתווה מאוזן מבחינת תמהיל מחיר מופחת ושוק חופשי באופן שיעודד פיתוח ובניה ויגביר כדאיות כלכלית של פרוייקטי בינוי. המתווה צפוי להביא להאצת שוק הנדל”ן ויאפשר לאלפי אנשים לרכוש דירה במחיר נמוך משמעותית. אמשיך לפעול להורדת יוקר המחייה וחיזוק המשק הישראלי״.

שר הבינוי והשיכון, ח”כ יעקב ליצמן בירך על חתימתו של כ”ץ שהתעכבה כאמור יותר מחודשיים: “אני מברך את שר האוצר ישראל כ”ץ שחתם הערב על מתווה השיווקים שיזמנו. המהלך יאפשר את הגברת השיווקים והעצמת ענף הדיור כמנוע צמיחה מרכזי בייחוד בתקופה מורכבת זו”.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה