סופסוף: נתפס המתחזה שהונה עמותה ואברכים במאות אלפי ש’

עולה חדש ממקסיקו ביצע הונאות בהיקף מאות אלפי שקלים | בין אלו שנפלו קורבן להונאות: בעלי צימר, בית מלון יוקרתי, עמותה המסייעת לנזקקים ובתי עסק שונים ברחבי הארץ | לפני כעשור, שהה בארץ והונה אברכים ובחורי ישיבה כשהתחזה לחולה סרטן ואסף מהם תרומות שהגיעו לכדי עשרות אלפי שקלים
 

שוטרים בפעילות | צילום ארכיון: דוברות משטרת ישראל

Inner article

 

עוד התברר בחקירה כי כבר לפני כעשור שהה החשוד בישראל באשרת תייר זר, ועפ״י החשד הונה תלמידי ישיבה בעשרות אלפי שקלים, לאחר שהתחזה לחולה סרטן. בהמשך שב לחו”ל, עד שחזר בשנה שעברה כעולה חדש לישראל, ואף קיבל אזרחות ישראלית.

במהלך החקירה נמצאו ראיות הקושרות את החשוד לעבירות המיוחסות לו, בין היתר קבצים עם מאות מספרים של כרטיסי אשראי זרים הכוללים גם קוד CVV, תוקף הכרטיסים וכן התכתבויות עם גורם זר ממקסיקו שממנו רכש את הקבצים עם הנתונים של כרטיסי האשראי ששימשו לביצוע ההונאות, ושייכים לתושבי אמריקה הצפונית והדרומית. כמו כן, חוקרי הימ”ר חשפו חשדות כי אותו החשוד הזמין שני דרכונים מקסיקנים מזויפים על שמות אחרים, זאת כדי לסייע לו בביצוע ההונאות והצגת מצג השווא.

מעצרו של החשוד (32) הוארך מעת לעת בבימ”ש השלום בירושלים. עם סיום החקירה וגיבוש תשתית ראייתית ע”י היחידה המרכזית של מחוז ירושלים, הוארך אמש מעצרו של החשוד בארבעה ימים נוספים והוגשה נגדו הצהרת תובע לקראת כתב אישום שיוגש בימים הקרובים ע”י הפרקליטות.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה