סיאט ארונה – קטן מבחוץ גדול מבפנים

אחרי מתיחה קלה, בגרסה מחודשת עם מנוע חזק מאוד, התאוצה של הסיאט ארונה יכולה לגרום לרישיון שלכם לבקר בתחנת המשטרה לזמן מה | 10 נקודות חשובות אחרי נסיעת מבחן בסיאט ארונה, שמעניקה אבזור שופע, ומרווח נהג מפתיע | צאו לדרך

סיאט ארונה | צילומים: יצרן ויחיאל גרין

בתחילה קראו לזה בקיצור “ג’יפ”… אחר כך זה הפך לרכב פנאי, והיום ברכבי הפנאי יש כבר מספר קטגוריות וזה מרגיש מסובך למי שלא ממש בקיא. אז לא, אני לא מתעתד היום לעשות לכם סדר בתת-הקטגוריה הארוכה הזו, אבל יודעים מה, בואו לפחות נתחיל.

הקטגוריה הפותחת את מצעד רכבי הפנאי היא B-SUV  הכוללת בין השאר רכבים כמו סיאט ארונה, פורד פומה, קיה סטוניק ועוד. הכיוון פשוט: לפתח פלטפורמה לרכב פנאי חדש זהו סיפור יקר עבור היצרן, מה עושים? לוקחים בסיס של רכב סופר מיני כמו סיאט איביזה או פיאסטה של פורד, מגביהים, מגדילים נפח, מניחים קורות על הגג ומאפרים שייראה ‘שטח’ והופ, יש לנו רכב פנאי אופנתי. הרווח של היצרן כפול: גם הולך טוב במכירות וגם המחיר בהתאם …  כי זה רכב פנאי…

איתנו היום סיאט ארונה, רכב פנאי שהושק כבר בשנת 2017. אלינו הוא מגיע לאחר מתיחה קלה, חדש יותר, מאובזר יותר ועם מנוע חזק יותר.

אז הנה 10 נקודות על סיאט ארונה

1 . הדבר הראשון שבולט בארונה וממש הולם אותה זה הצבע הכחול עמוק הזה. זו הגרסה המפוארת של הארונה ובהחלט רואים… חוץ מחישוקי 18, יש כאן גג צף שחור, תאורת FULL LED והנוכחות בהתאם.

2. ככלל, בסיאט יש רק מושבים כהים, שזה פרקטי אבל לא מהודר מספיק לטעמי. מזל שיש קצת אפור ששובר אותו. הנדסת האנוש מעולה, המסך המרכזי (9.2) עבר שדרוג והוא עוד יותר טוב. ותשכחו מהסיפורים על הפלטפורמה הצפופה יחסית של סיאט איביזה, הארונה מרווחת מאד לנהג.

3. כיאה לגרסה הבכירה, האבזור בשפע. כניסה והנעה ללא מפתח, משטח טעינה אלחוטי, בקרת אקלים מפוצלת (שנשלטת בנפרד מהמסך המרכזי), מצלמה אחורית וכמובן לוח מחוונים דיגיטלי, שפעם זכינו לראות רק בפאסט ודומיה. מה היה לי חסר? בלם יד חשמלי וחלון גג.

4. המושב האחורי סביר מבחינת המרווח לשני נוסעים, אין פתחי מיזוג ואין תאורה אישית. ואל תופתעו, זה די מקובל אצל המתחרים.

5. תא המטען בגודל 400 ליטר, שזה אחלה לרכב קצר. יש גם רצפה כפולה, תאורה, וווים לשקיות מהשופינג.

6. הגענו למנה העיקרית, רכב פנאי שלא שוקל יותר מידי, (1300 ק”ג אם ממש אתם מתעקשים) מצויד במנוע גיבור. הנפח 1.5 ליטר טורבו, 150 כ”ס ותאוצה למאה תוך 8.4 שניות, מה שיכול בהחלט לגרום לרישיון שלכם לבקר זמן מה בתחנת המשטרה.. הוא מהיר מאד ויציב על הכביש באותו מידה, מהצד השני הוא יכול להיות חסכוני אם תצליחו לנהוג בעדינות עם הדוושה 16.6 ק”מ לליטר הוא נתון רשמי ודי אפשרי. בנהיגה די אגרסיבית הצלחתי להוציא 13 ק”מ לליטר. אם נסכם את החלק הזה: לא ספורטיבי אבל חזק וקשוח.

7. בטיחות אקטיבית: יש כמעט את כל מה שמקובל בשוק, חוץ מבקרת זחילה בפקקים, שתחסר מאד למי שהתרגל ומתמודד בדרך כלל בפקקים של ראשל”צ-הרצליה.

8. מחירה של הגרסה הנבחנית עומד על 134.000 ש’.

9. רכב פנאי לשטח? מרווח הגחון אמנם מצוין למדרכות גבוהות אבל עם הנעה קדמית, אל תנסו אותו בשטח, וזה גם לא ממש הייעוד שלו.

10. סיכום: מי שאוהב לנהוג, יתאהב מהר בגרסה שנבחנה, שגם נראית נהדר ונוסעת אותו דבר, זה לא ממש רכב לכולם בהתחשב בתג המחיר, אבל יש בהחלט ערך מוסף בגרסה הבכירה של הדגם.

מומלץ עבורך

תגובה אחת ל: "סיאט ארונה – קטן מבחוץ גדול מבפנים"

  1. מקסים

    חבל שלא עושים יותר מבחנים

כתיבת תגובה